Луцьк: покинутих напризволяще ведмедів переселили у просторий вольєр

Ведмедів із звіринцю на колесах, який знайшли покинутим на Рівненщині, переселили у вольєр Луцького зоопарку.

Про це йдеться в повідомленні установи на сторінці у Facebook.

«Багато з вас, очевидно, пам’ятають історію порятунку тварин із пересувного звіринця Давида Худодяна, що на той момент був кинутий напризволяще на Рівненщині. Спочатку на перетримку до влаштування їхньої долі до обласного центру Волині забрали пару ведмедів. Загалом силами Рівненського та Луцького зоопарків звірів, що вижили у голоді та холоді, повернули до життя. І на постійне вони оселилися у Луцьку», ‒ йдеться в повідомленні.

«Щодо клишоногих, то ми не мали наміру залишати їх у нас. Але так склалося, що тварини більше нікому не були потрібні, навіть так званим зоозахисникам, що кілька років тому влаштували собі дешеву піар-кампанію у Луцьку (історія з «Чотирма лапами»).

І хоч Луцький зоопарк не мав можливості переселити тварин із кліток на колесах, наші співробітники забезпечували їм спокій та якісне харчування. Так минали місяці, а ведмеді залишалися у нас», ‒ продовжують у зоопарку.

«Дійсно надзвичайним днем для цих тварин стало 5 липня. Адже ми переселили їх у вольєр! І це стало можливим, бо ведмедиця Аміна, що жила у Луцьку в межах дії договору перетримки, повернулася до Одеси, тож звільнилася її «квартира», ‒ зазначають в тексті.

«Отож, до нас у поміч прибули фахівці Київського зоопарку. Інна Васильковська (головний ветеринарний лікар) та Вікторія Коваль приспали ведмедів. Тоді наші фахівці перемістили знерухомлених хижаків до нового помешкання.

Сама історія виселення вражає. Адже тварини перебували у таких малесеньких клітках, що без розрізання залізних прутів дістати їх було неможливим. Ми припускаємо, що їх маленькими поселили там і жодного разу не випускали.

Поки тварини спали, ветлікарі оглянули їх. І дійшли шокуючи висновків. Адже візуально оцінивши ведмедів, коли ті прибули до Луцька, ми зробили висновки, що їм по років 2 (співвідношення розміру й ваги). Однак фахівці зі столиці (з допомогою спецметодик) визначили, що клишоногим 10 і 8 років. І через умови харчування та проживання на стадії формування організму вони не те що не виросли, а ще й мають фізичні вади (деформації). Ці ведмеді – менші за 3-річних самочок!

На щастя, зараз направду знедолені звірі мають просторе житло. Хоча на їхнє облаштування тут іноді не можна дивитися без сліз співчуття. Бо провівши життя у майже коробці, ведмеді, піднявшись на підвищення з колод у новому вольєрі, не знали, як спуститися вниз!!!» ‒ розповідають в установі.

«Через кілька днів спробуємо переконати їх вийти на прогулянковий майданчик. Сподіваємося, що ведмеді швидко забудуть ті умови, у яких провели все своє життя, і стануть справді по-тваринному щасливими. Тож запрошуємо у гості до нових улюбленців. І дякуємо усім справжнім друзям зоопарку за розуміння та підтримку! Ми працюємо задля комфорту тварин та якості вашого дозвілля. Разом ми перетворимо наш заклад на місце найкомфортнішого відпочинку на природі у межах міста», ‒ резюмують в повідомленні.