Рада дала атошникам нову пільгу: як голосували нардепи з Волині

Верховна Рада внесла зміни в закон “Про зайнятість населення” про додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь у АТО. “За” голосували троє волинських нардепів з п’яти.

Законопроект №2095а підтримали 235 народних депутатів, – пише Дзеркало тижня.

Так, кнопку “за” натиснули Ігор Гузь, Ігор Лапін, Юрій Савчук. Навпроти Степана Івахіва та Сергія Мартиняка у протоколі голосування стоїть позначка “Не голосував”.

Закон відносить учасників АТО до категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Це стосується тільки осіб, які зареєстровані у Державній службі зайнятості та перебувають на обліку як безробітні.

“Закон стосується учасників бойових дій, які брали участь в АТО і які перебувають на обліку в державних центрах зайнятості. Їх включають у квоту обов’язково на працевлаштування. Це 5%. Кожен роботодавець має їх прийняти. Якщо роботодавець приймає їх на два роки, то йому повертають ЄСВ… за дану людину з бюджету зайнятості”, – пояснила глава профільного комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості, пенсійного забезпечення Людмила Денисова, представляючи проект закону.

За станом на 10 червня 2016 року статус учасника АТО отримали понад 159 тисяч військовослужбовців ВСУ.

Раніше Рада дозволила податківцям та митникам отримувати статус учасника АТО. Закон надає статус учасників бойових дій співробітникам “центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи” (Державної фіскальної служби), які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах АТО.