Розповіли, чому в Луцька нема сміттєпереробного заводу

Традиція захоронювати сміття має залишитися у 20 столітті, але знайти інвестора, який побудує сміттєпереробний завод досить важко.

Про це в ефірі програми «Місто, як воно є» на радіостанції «СіД FM» розповів перший заступник міського голови Тарас Яковлев, – пише Район.Луцьк.

Він зауважив, що сміттєзвалище у селі Брище обслуговується непогано. Проте немає сумнівів, що майбутнє тільки за сміттєсортувальними та сміттєспалювальними заводами.

ДИВИТИСЯ ВІДЕО ЛУЦЬКОГО СМІТТЄЗВАЛИЩА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ

«Це 20 століття захоронювати сміття, його потрібно якимось чином утилізувати, бо жодного сміттєзвалища на це не вистачить», – підкреслив заступник мера.

Але нагадав, що побудувати такий завод надто дорого, а знайти вигідного інвестора зовсім не просто.

Тарас Яковлев розповів, що вже було кілька пропозицій про будівництво, але вони не зацікавили мерію.

«До Луцька було багато пропозицій, приїжджали інвестори і казали будуємо завод. Але там було декілька умов. Перше – вивіз сміття на одну людину буде коштувати 5 євро. Друге – ми маємо забезпечити цей завод якоюсь енною кількістю сміття, яку зібрати в Луцьку просто не зможемо. Тобто треба буде збирати його з половини Волинської області», – повідомив заступник мера.

Саме тому, стверджує він, потрібно тонко підходити до такого питання, адже якщо завод збудується, то перебудувати його вже не зможуть.