Виконком: Підземному переходу в центрі Луцька поки не бути

Члени виконкому Луцькради не затвердили детального плану благоустрою Театрального майдану, у рамках якого запланований підземний перехід та торговий центр – проект підтримали лише 8 членів виконкому.

Про це стало відомо під час виконкому Луцькради 6 липня.

Обговорення проекту тривали маже годину та викликало полеміку серед членів виконком та депутатів.

За словами головного архітектора міста Леоніда Герасимюка, замовник стурбований, що управління архітектури затягує процес. Водночас проектний інститут дав позитивну оцінку, тож детальний план благоустрою Театрального майдану винесли на затвердження.

Водночас член виконкому Олег Бондарук нагадав, що на сайті була зареєстрована петиція із проханням не забудовувати центр, і вона набрала 300 голосів.

«Питання доцільності будівництва вирішене, бо виділена ділянка», – нагадав Герасимюк. За його словами, говорити про доцільність пізно, адже землю вже виділили. Зробило це не управління архітектури, а рада. Нині ж стоїть питання лише внесення коректив до проекту.

Депутат Ігор Поліщук нагадав, що згідно договору оренди прибирання мав би оплачувати орендар, проте увесь час його здійснювала міська рада. «На сьогодні ми сплатили близько 1 мільйона 200 тисяч гривень, я думаю, що це достатня сума для прибирання», – сказав гендиректор ТОВ «ТЦ «Магніт», яка орендує землю, Сергій Волик.

Проте члени виконкому зазначили, що оренда не має стосунку до плати за прибирання. За словами Волика, будівництво переходу обґрунтоване, бо перед тим, як робити проект проводили аналіз пасажиропотоку. Деякі депутати засумнівалися, чи завершить забудовник будівництво, а не залишить його з часом.

Павло Данильчук зазначив, що зовсім недавно там поклали новий асфальт, тож депутат цікавило, чи не зруйнують його. Представник інвестора зазначив, що збудувати не зруйнувавши не можливо, проте після завершення інвестор усе відновить. Водночас термінів будівництва невідомо, бо ще навіть не отримали містобудівні умови. Перенесення мереж газо- і водопостачання також враховане у проекті, і теж здійснять за рахунок інвестора.

Окрім того, смугу шириною у 7,5 метрів планують облаштувати під паркінг на вулиці Глушець. Тут передбачать паркінг на 171 паркомісце. Під час розкопок центру до роботи долучать археологів, які теж можуть виявити цінні знахідки.

Депутат Микита Рабан зазначив, що головна мета проекту – розвантажити пасажиропотік, а торговий центр будують, щоб зацікавити інвестора. Тож на думку депутата зведення ТЦ лише перевантажить центр, оскільки до нього їхатимуть ще автівки та розвантажуватимуть товари.

Депутати вважають, що це ненайпроблемніша ділянка у місті.

А заступник міського голови Юрій Моклиця зазначив, що будівництво переходу не вирішить проблеми перехрестя, адже з появою переходи пробка просто пересунеться на перехрестя далі. До того ж, для пішоходів спуск і підйом переходом створять додаткові незручності.

Натомість представник інвестора зазначив, що проекти не можуть завершити через неможливість отримання документації, а не через недостатність фінансування чи чогось іншого. Тож поки депутати будуть думати, інвестиції можуть втекти в інші міста.

У підсумку виконком не підтримав проекту. Мер міста Микола Романюк назвав таке рішення знущанням над інвестором та зазначив, що члени виконкому таким чином «не думають про розвиток міста».