У Луцьку біля басейну зрубають 17 дерев, мешканці проти

У Луцьку у рамках облаштування парковки між басейном та кінотеатром «Промінь» біля басейну зрубають 17 дерев. Натомість забудовник має висадити ще більше після завершення проекту. Жителі сусідніх будинків проти вирубки та просять підтримати їх, а не «олігархів».

Про це йшлося 6 липня під час обговорення проекту про надання погодження на укладення договору про співпрацю у сфері розвитку інженерно-транспортної інфраструктури.

Заступник міського голови Юрій Моклиця повідомив, що, за попередніми обрахунками, зрубають 17 дерев. Поки існує лише проект, а точніше можна буде сказати після виконання зйомки. Проте натомість забудовник після завершення проекту посадить 19 дерев. Частина дерев, які видалять, це ялини і липи, які Моклиця назвав «перестиглими». Тому, на його думку, необхідно зберігати пріоритет доступності та інфрастурктури. Він наголосив, що це не територія скверу чи зеленої зони, а саме територія обслуговування басейну.

«Ми не втрачаємо зелених насаджень», ‒ наполягає Моклиця.

Якщо ж не зробити парковки, то відвідувачі будуть паркуватися просто у зеленій зоні. Питання викликало тривалі обговорення.

Депутат Ігор Поліщук зазначив, що жителі ближніх будинків зібрали близько 200 підписів проти вирубки дерев. Люди натомість хочуть зробити сквер відкритим.

Водночас депутат Костянтин Петрочук зазначив, що забудовник пообіцяв посадити 25 дерев, а не 19. З тих же, що зріжуть, лише 1 молода липа, інші ж старі. За словами Петрочука, у разі будівництва парковки облагородять й територію біля басейну – замінять стару нерівну плитку, а також збудують дитячий та спортивний майданчики.

«Батьківський колектив та директор погодилися на ці всі речі», ‒ додав Петрочук.

Проте жителька вулиці Грушевського Лілія Миронова розповіла, що мешканці категорично проти вирубки дерев – мовляв, вони здорові. «Це не є парковка «Променя», а великого розважального центру», ‒ вважає жінка та наголошує ,що жителі понад 200 квартир проти вирубки дерев. Вікна людей виходять у бік скверу, тож вони не готові терпіти парковку. Мовляв, і так постійно чують «концерти» «Версалю».

Ще одна мешканка вулиці Грушевського Валентина Шевчук додала, що вже знищили алею до вокзалу, усі дерева навколо «Променя», проспекту Перемоги та з одного боку вулиці Грушевського зрубали усі великі дерева. Натомість не посадили нічого нового.

Проте Анатолій Маруняк зазначив, що зараз бізнес будує відповідально. Як приклад він навів «Сітіпарк», де садять багато дерев і організовують зелену зону. За його словами, на площі перед «Променем» також висадять дерева, там вже встановили систему зрошення.

Заступник міського голови Тарас Яковлев додав, що поки транспорт якраз і паркується у дворах, руйнуючи їх. «Невже ми хочемо, щоб це продовжувалося?» ‒ спитав Яковлев. Тож виходом, на його думку, є облаштування нормальної парковки та висадка нових дерев.

Директор басейну розповів, що паркомісця, без сумніву, потрібні, а забудовник готовий допомагати в благоустрої басейну. Він за те, щоб питання вирішували у комплексі.

Секретар міськради Юлія Вусенко додала, що недавно при будові іншого спорткомплексу по сусідству, де зрубали 150 дерев, люди чомусь не протестували.

У підсумку члени підтримали Проект про надання погодження на укладення договору про співпрацю у сфері розвитку інженерно-транспортної інфраструктури, тим самим затвердивши схему парковки.

Рішення підтримали 15 членів виконкому.