На Волині кандидати агітують у психлікарні

Спостерігачі зафіксували розміщення агітації кандидатів у нардепи у 23-му виборчому окрузі на дверях Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 в Олиці.

Про це повідомляє громадянська мережа «Опора».

Зокрема спостерігачі зафіксували агітаційну листівку із зображенням Ірини Констанкевич («Українське об’єднання патріотів «УКРОП»), яка була наклеєна поверх агітки із зображенням іншого кандидата – Юрія Кулачека («Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Як відомо, закон забороняє розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Крім того, спостерігач став свідком конфлікту, який розгорнувся з приводу розміщення банерів благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» на території стадіону Маневицької ЗОШ №2. У приміщенні самої школи розміщена ДВК № 070658. Нагадаємо, що до відповідного благодійного фонду має безпосереднє відношення кандидат у народні депутати Ірина Констанкевич.

Суперечка виникла з приводу законності розміщення відповідних друкованих матеріалів. Як розповів директор маневицької школи № 2 Андрій Деркач, про розміщення цих матеріалів на території школи його ніхто не попереджав. Він висловив своє «проти» розміщення символіки благодійного фонду поблизу виборчої дільниці на період виборчого процесу, оскільки одна з кандидатів, а саме Ірина Констанкевич, працює у благодійному фонді .

«Майно на території школи не перебуває на балансі районної державної адміністрації. І згоду на розміщення банерів на тій території я не надаю. Я не проти, щоб там розміщували ці банери, бо на них немає прямої агітації за кандидата, кандидат там навіть не згадується. Нічого не бачу поганого, якщо на спортивному майданчику розміщуються банери з мотиваційними гаслами для спортсменів. Я особисто ще не бачив цих банерів, треба дивитись, де їх розмістили, що на них», – розповів начальник відділу освіти Маневицької РДА Микола Давидюк.

«Хоча це і не є порушенням виборчого законодавства, але можна трактувати такий факт, як певна виборча маніпуляція. Адже саме символіку фонду та згадку про нього активно використовує у своїй агіткампанії кандидат Ірина Констанкевич. Так як такий банер розміщений поблизу виборчої дільниці, це може прямо або опосередковано впливати на волевиявлення виборців», – зазначила координатор громадського спостереження у Волинській області Катерина Шарпата.