Волинь: викрили схему перевезення контрабанди

На Волині викрили канал незаконного постачання до України високоліквідних товарів, який «кришував» один із керівників Львівської митниці ДФС.

Про це повідомляє IA ZIK.

Прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак під час брифінгу 5 липня розповів, про те, що волинські силовики та фіскали виявили схему незаконного переміщення через кордон високоліквідного краму, зокрема, автозапчастин, парфумів тощо. Організував канал контрабанди 47-річний житель Ковельського району, який залучив свого односельчанина.

Волинські правоохоронці спіймали львівського митника на «кришуванні» контрабанди

За словами Чепіжака, контрабанду кришував один із посадовців Львівської митниці ДФС. Товар купували у ЄС, в Польщі подрібнювали на малі партії  і перевозили меншими бусами. Частково вони возили партіями до 50 кілограмів та вартістю до 500 євро, аби не сплачувати митних платежів. Також використовували іншу схему. На митну зону на пунктах пропуску заїжджали буси з контрабандою, а митники їх пропускали. Автівки розвантажувалися на складах, поверталися назад, митники знімали порожні транспортні засоби і звітували про це перед керівництвом. А фіктивні документи на крам готували у кур’єрській службі в Ковелі.

Волинські правоохоронці спіймали львівського митника на «кришуванні» контрабанди

За цими фактами розпочали кримінальне провадження за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України. На підставі рішення суду провели обшуки на складах та вдома у зловмисників. Тут вилучили крам, копм’ютери, чорну бухгалтерію, сервери, супровідну документацію

Зі слів прокурора, орієнтовна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 4,2 мільйона гривень.

«Але це тільки попередня інформація. Зараз працюють фахівці, щоб дати точну оцінку. Також призначать експертизи, аби з’ясувати суму несплачених платежів», – додав прокурор Волині.

Він розповів, що вчора провели ще два обшуки на Львівщині. Зокрема, вдома в одного з керівників Львівської митниці, де вилучили понад 100 тисяч доларів, 40 тисяч доларів, 10 тисяч злотих, ювелірні вироби та каміння бурштину.

«Він живе у дорогому приватному будинку та користується елітним авто», – додав Чепіжак. За його словами, посадовцю наразі про підозру не повідомляли.

Волинські правоохоронці спіймали львівського митника на «кришуванні» контрабанди

Перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Олег Гирикович зазначив, що основне завдання правоохоронців з’ясувати всіх організаторів каналу контрабанди.

«Ми встановили фактичних отримувачів і виконавців. Зараз відпрацьовують причетних на Волинській і Львівській митницях», – сказав він.