Волинь: селяни перекрили дорогу через «махінації» з електрикою

Волинські селяни перекрили міжнародну трасу «Київ-Чоп» через завищені тарифи на електрику.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Так, сьогодні, 5 липня, об 11:00 на трасі «Київ-Чоп» на ділянці неподалік сіл Череваха та Софіянівка Маневицького району місцеві мешканці вийшли з акцією протесту. Селяни обурені завищеними тарифами на електроенергію.

Так, декілька місяців тому мешканці села Софіянівка під час сплати рахунків за електроенергію помітили, що їм нарахували за кВт не 57 копійок, як це було раніше, а 2 гривні 2 копійки. У відділенні банку працівники не змогли пояснити зміну вартості.

За словами голови сільської ради Валентини Черниш, ціну на світло рахують за тарифом лісового господарства, якому на баланс передали їхню лінію електропередач. Мовляв, передали тому, що новостворене підприємство обленерго відмовилося брати на обслуговування невигідні для них об’єкти.

Нагадаємо, що у 2013 році компанія «Укрістгаз» купила 75% акцій «Волиньобленерго» у Фонду державного майна за 462 мільйони гривень. Після передачі підприємства у приватну власність, відбувся опис трансформаторів та ліній електропередач. І сталося так, що лінію електромереж в селі Софіянівка «Волиньобленерго» відмовилося взяти на баланс.

Причиною відмови стало питання неприбутковості обслуговування цієї лінії електропередач. І наразі софіянівська електромережа – в занедбаному стані та потребує ремонту на 4 мільйони гривень. А дохід з 35 будинків, що населяють 50 чоловік-пільговиків, пенсіонерів та інвалідів – не рентабельний для приватної структури.

Обурені ситуацією селяни тримали трасу перекритою доти, доки на місце протесту не приїхав голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк. Чиновника обурило те, що селяни створюють йому незручності замість того, аби прийняти його пропозицію про компенсацію різниці у тарифі.

«Я Вам ще декілька місяців тому казав: напишіть заяви всі і ми знайдемо гроші в місцевому бюджеті аби компенсувати кожному ці 200-300 гривень на місяць, доки не знайдемо спосіб вирішити ситуацію», – каже Андрій Линдюк.

Проте люди не вірять в тимчасове вирішення питання.

«Ви заплатите нам по 300 гривень раз, може двічі… а що робити далі? Далі на нас або не буде коштів у бюджеті, або часу на сесії! Ми не в стані платити всю пенсію за світло. Поверніть тариф, який був. Дайте людям дожити життя спокійно», – зауважила одна з мітингувальників Катерина.

Згодом до дискусії приєднався директор Маневицького лісомисливського господарства Володимир Радіон. Чиновник висловив невдоволення ситуацією, в якій опинився лісгосп, отримавши проблемні електромережі. Пояснив селянам, що господарство не має права продавати електроенергію дешевше, ніж купує у держави.

На що обурені селяни нагадали йому про перевезення лісу через їхнє село.

«Ви возите ліс через Софіянівку і вдень, і вночі. Від наших нещасних доріг лишилися продавлені колії. Інваліди не можуть на візках проїхати і застрягають посеред дороги, намагаючись добратись до аптеки. А ваші фури їдуть просто на людей. І за це ми маємо ще Вам платити?», – наголосила мешканка села Наталія.

У результаті двогодинних перемовин, селяни погодилися прийняти компенсацію на тарифи з бюджету, але заявили, що вимагають повернення ПАТ «Волиньобленерго» у державну власність. Мовляв, альтернативи на ринку енергопостачання нема, а приватному бізнесу немає діла до їхньої ситуації.