Нововолинськ: вугільники вимагають вигнати «стару команду»

4-го липня гірники шахти «Бужанська» розпочали акцію протесту та провели збори на ДП «Волиньвугілля», пред’явивши виконувачу обов’язків генерального директора Миколі Пирогу вимоги, серед яких – звільнити з держпідприємства «стару банду».

Під «бандою» гірники розуміють 5-х працівників ДП «Волиньвугілля»: Сліпецького, Богдана, Борсука, Парфенюка, Хмельницького, ‒ пише Буг.

Акція розпочалася з розвішування плакатів з вимогами повернути зароблені гроші та звільнити «дармоїдів” з держпідприємства. За словами працівників, шахта працює: частина гірників протестує, інша – на роботі.

Шахтарі розповіли, що прийшли сюди через заборгованість із зарплати, адже востаннє їм виплатили лише 8% за травень. Зі спілкування стало зрозуміло, що більшість вугільників не дуже цікавлять «кадрові перевороти» на ДП «Волиньвугілля», головне для них – кошти, адже потрібно утримувати свої сім’ї.

Шахтарі отримали можливість ближче познайомитися з генеральним директором Миколою Пирогом. Генерала попередили, що шахта буде стояти доти, доки члени «старої команди» не напишуть заяви на звільнення. Між іншим директор повідомив, що гроші гірників надійшли минулої суботи, але через те, що у банківських установах був скорочений робочий день, їх не встигли перерахувати. Головний бухгалтер доповів Пирогу, що вранці 4 липня кошти були повністю нараховані –  три мільйони гривень підуть на зарплати та інші видатки (сплату податків тощо).

«Не було вас, Сліпецького, Хмельницького, Борсука, Парфенюка – ми могли працювати. Більше того, в травні навіть перевиконали план. Таку саму можливість мали і цього місяця, але прийшли ви», – звернувся до генерального Богдан Макарчук.

Трудовий колектив попросив Богдана Сліпецького написати заяву на звільнення за згодою двох сторін. Той, у свою чергу, звернувся до мера міста Віктора Сапожнікова та до начальника поліції, щоб забезпечили в місті порядок, аби люди могли нормально ходити на роботу, адже, за його словами, акції протесту у Нововолинську тепер проходять паралельно з переслідуваннями «неугодних». На рахунок несвоєчасної виплати зарплат Богдан Сліпецький повідомив, що на час його роботи за це відповідав Акатов та тодішній гендиректор Валентин Кисельов.

«Акатова ви залишили, бо так Кисельов вам сказав і Макарчук», – підсумував Сліпецький, – А посада, яку займаю, затверджена міністром».

Вугільники попередили, що шахта стане, якщо члени «старої команди» не напишуть заяви, а Микола Пиріг не наведе порядок на підприємстві.