Історія від волонтера: бійцям 51-ої бригади «полегшили» обвинувачення

22-х бійців 51-ої окремої механізованої бригади судитимуть за новим обвинувачувальним актом, також військовим змінили статтю. Кримінального кодексу.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Подаємо його допис без змін та правок:

«Сьогодні, 05.07.2016 року, Володимир, суд… Справа 22 бійців….

Сьогодні засідання тривало 5 хвилин, бо військова прокуратура включила частково «задню». Після року імітації слухання справи, військова прокуратура Запорізького гарнізону, привезла новий обвинувальний акт, в якому перекваліфікувала дії бійців з ч.3 ст. 409 КК на ч.2 ст. 409 КК України, виключивши з обвинувачення таку кваліфікуючу ознаку, як «бойова обстановка». «Винуватця» такої перекваліфікації я знаю, мотиви теж, але поки не про це.

Що воно значить для хлопців? За новим актом, бійці обвинувачуються у скоєнні злочину середньої тяжкості, санкція від 2 до 5років (раніше злочин був – тяжким , санкція від 5 до 10 років) – відмова від несення обов’язків військової служби за попередньою змовою групою осіб (без додавання словосполучення «в бойовій обстановці»). Обвинувачені мають право подати клопотання про звільнення їх від кримінальної відповідальності по 48 КК, в зв’язку зі зміною обстановки та закрити справу вже, навіть, на наступному засіданні, яке відбудеться 16 серпня 2016 року. Питання лише в тому, чи захочуть таким чином завершити справу ці хлопці чи будуть добиватись виправдувального вироку. Поки настрої розділяються: частина бійців, втомлені судовою тяганиною (нерви «шалять») готові на закриття, частина буде міркувати, частина категорично проти. В них є достатньо часу все обміркувати. В будь-якому разі, яке б рішення вони не прийняли, ці, ще зовсім молоді пацани, які пройшли пекло, заслуговують на повагу і як бійці, і як мужчини…

Р.S. Шкода, що не має тепер на судах такої кількості місцевих журналістів і груп підтримки, які були на початках. Такої справи не було і сподіваюсь більше не буде в Україні… Дякую всім, хто підтримує, хто не забуває про бійців: звичайно ж Маестро Сергій Шишкін не підвів! Окрема дяка «психологу» Наталії Романчук, яка не дає мені «звалитись з копит» та всім всім друзям!» – йдеться у дописі.