Округ інший, техніка все та ж. Ігор Рицко балотується у Верховну Раду

Схоже штабного офіцера “Айдару” Ігоря Рицка не знітив програш на виборах в 22-му окрузі (м. Луцьк), бо його персона “засвітилася” на позачергових виборах у 23-му окрузі.

І знову, як і в 2014 році, Рицко доводить, що він не технічний кандидат. Хоча ознаки цього “виборчого феномена”, як кажуть, на лице.

*****

Тільки лінивий на тих виборах не знав, що він пішов по округу на противагу Ігорю Лапіну.

Цікавою була риторика Рицка під час виборів. Він відряджав Лапіна на 21-й округ з центром Ковелі, три роки в якому прожив конкурент Рицка. Сам ж казав: я корінний лучанин, маю тут бізнес і закликаю підтримати мене.

Водночас сьогодні Ігор Рицко – кандидат по “маневицькому” окрузі №23, до якого вже він не має ніякого відношення. Мабуть, за останні два роки кандидат свої погляди переглянув.

*****

Тільки лінивий не знає, що в 2014-му Рицко працював на команду кандидата від команди Ігоря Палиці Ірини Констанкевич. Підтверджень цьому щонайменше два.

Першим є той факт, що саме Рицко подав до суду на окружну виборчу комісію з вимогою переглянути результати виборів на окрузі. Нагадаємо, тоді Ігор Лапін переміг Ірину Констанкевич з перевагою у 28 голосів, набравши 24,245 голосів. Ігор Рицко ж отримав підтримку 5,2 тисячі лучан. Тож у разі перемоги в суді вигоду отримувала саме Констанкевич, а не Рицко, який лідерів наздогнати аж ніяк не міг. Бо судилися за результати на дільниці, яка розташована в лікарні, і виборців на ній трохи більше сотні.

Та й не варто забувати, що під час розгляду справи під судом часто бачили бійців громадського формування “Варта порядку”, яке контролює команда Ігоря Палиці. А представником Рицка на суді був головний юрист ще однієї структури Ігоря Палиці – фонду “Новий Луцьк” (сьогодні має назву “Тільки разом”) – Ігор Поліщук. 

Можна припустити, що Рицко з відчуття справедливості вирішив оскаржити результати виборів, а Ігор Поліщук був найнятий як юрист. Однак, коли на кону – перемога на виборах до парламенту, збігів та благородності не буває.

Другий факт – це визнання самим Ігорем Рицком факту співпраці з командою Ігоря Палиці в 2014 році. У травні журналіст Андрій Лучик в статті “Волинь ПРИВАТна” прямо заявив, що Рицко був технічним у 2014-му і сьогодні є технічним на 23-му окрузі.

Кандидат відразу ж відреагував критикою в бік нашого видання, розкидаючись голосними заявами про “продажність” та “упередженість”. Однак лише згодом він звернув увагу, що ВАР не перший, і не другий передрукував статтю Андрія, а був лише у когорті видань. 

ЧИТАТИ СТАТТЮ: ВОЛИНЬ ПРИВАТНА

Після публікації Рицко звернувся до Андрія Лучика з спростуванням, але факт співпраці з командою Палиці в 2014 році визнав.

*****

Тільки лінивий не знає, що однією з проблем 23-го округу є нелегальний видобуток бурштину. Нещодавно Волинська обласна рада виділила 50 тисяч гектарів “бурштиноносної” землі комунальному підприємству “Волиньприродресурс”, серед ініціаторів створення якого є і Ігор Палиця.

Саме за цим фактом ховається ще одна причина балотування Ігоря Рицка в 23-му окрузі. За інформацією наших джерел, попрацювавши на підтримку Ірини Констанкевич, Ігор Рицко сподівається отримати можливість керувати підрозділом цього підприємства, або отримати “добро” на добуток бурштину.

Ось таким є пазл з назвою “Політична кар’єра Ігоря Рицка”.

 

Богдан АРКАНЧУК