Яковлев: 200 тисяч на стратегію Луцька – небагато

За словами першого заступника міського голови Тараса Яковлева, зміни до бюджету обсягом 200 тисяч гривень на розробку стратегії міста Луцька – невелика сума. Проте депутати поки вирішили відкласти питання та не знімати ці кошти із капітального ремонту ліфтів.

Про це йшлося під час сесії Луцькради 30 червня.

Відтак, при голосуванні за бюджет депутати поцікавилися, чому на стратегію виділяють 200 тисяч гривень. Нагадаємо, під час засідання бюджетної комісії Луцькради депутати не підтримали пропозиції виділення коштів – мовляв, незрозуміло, чому стільки та на що конкретно. Гроші, нагадаємо, планували зняти із капітального ремонту ліфтів.

Тарас Яковлев зазначив, що 200 тисяч гривень – небагато за стратегію такого міста як Луцьк. Адже при формуванні стратегії треба долучити спеціалістів, провести багато досліджень та створити спеціальні фокус-групи, щоб детально зрозуміти, як люди ставляться до стану міста та що хочуть покращити. У формуванні стратегії зможуть взяти участь усі охочі, але планувати її мають фахівці. Роботу мли б закінчити до кінця року.

Стратегія, за його словами, необхідна, бо Луцьк є учасником польсько-білорусько-українського проекту «16-22», а без стратегії не варто конкурувати із іншими містами. Сума 200 тисяч ‒ приблизна, враховуючи дослідження та гонорари.

До формування стратегії хочуть залучити польських фахівців у співпраці з Інститутом розвитку міста та Анатолієм Парфенюком.

Думки депутатів щодо стратегії розділилися. Наталія Бунда зазначила, що міста із стратегією досягли кращого рівня розвитку ‒ варто глянути лише на Львів. Ігор Поліщук погодився, що стратегія необхідна, але засумнівався, що 200 тисяч вистачить. Мовляв, можливо, краще відкласти питання на потім і знайти всі гроші. Яковлев же запевнив, що хоч 200 тисяч, найімовірніше, не вистачить для проекту, гроші з бюджету надалі шукатимуть із інших джерел.

Водночас більшість погодилася, що стратегія таки потрібна, треба лише її доопрацювати. Павло Данильчук зазначив, що недоцільно забирати гроші із ремонту ліфтів, бо це теж нагальне питання. У підсумку він запропонував відхилити цю зміну до бюджету ‒ 24 обранці громади підтримали таку пропозицію.

Тож, найімовірніше, до допрацьованого питання стратегії повернуться вже на наступній сесії.