У Луцькому зоопарку обурені вандалізмом відвідувачів

Через вандалізм окремих відвідувачів Луцький зоопарк витрачає чималі гроші. Список втрат від шкідництва можна продовжувати до безкінечності.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці звіринця у соціальній мережі Facebook.

Адміністрація підкреслила: «Те, що вибачите з зоопарку вживу та на світлинах, – результат титанічних зусиль та кропіткої праці співробітників нашого комунального підприємства. Плюс значні матеріальні витрати – бо все, від найменшого гвіздочка чи квіточки, – ми купуємо за кошти, зокрема виручені і з продажу квитків».

Однак Луцький зоопарк страждає від вандалізму окремих відвідувачів.

«Отож, перед минулими вихідними ми придбали для зручності наших відвідувачів підвісні крісла. Й одне з них слугувало нам «аж» цілий день. Бо деякі наші «любі гості» так захопилися застрибуванням, що воно не витримало й обірвалося. Ще одні відвідувачі з позицією «не моє – не шкода» не вигадали кращого проведення часу на нашій території, ніж по троє залазити в звичайний одномісний гамак», – йдеться в дописі.

В зоопарку стверджують, що загалом список втрат від вандалів можна писати до безкінечності. Навіть фігури сімейств левів та ведмедів, встановлені у рамках реконструкції зоопарку лише навесні цього року, вже надщерблені.

«Тема озеленення – окрема болюча рана. Квіти крадуть, висмикуючи з корінням. Або ( і ми не розуміємо, чим вони керуються) просто рвуть у букети і без жодних докорів сумлінь після прогулянки зоопарком з оберемком прямують до виходу. Деякі батьки не те що не зупиняють своїх чад, а навіть навпаки – заохочують відламати квіточку», – йдеться у повідомленні.

Окрема мова – про туалет. «Там брудно не тому, що не прибирають, а тому, що відвідувачі не сприяють збереженню чистоти. НЕМОЖЛИВО лише за туалетом закріпити на повний робочий день співробітницю, яка через кожні 10-15 хвилин митиме-витиратиме після нехлюй. Або ще й виконуватиме функцію наглядача. Бо крадіжки відвідувачами туалетного паперу – звична річ у нашому зоокуточку», – зазначають в адміністрації звіринця.

Є проблеми і з годуванням тварин відвідувачами. «Бо на певних вольєрах у нас розміщені інформаційні таблиці з проханням не підгодовувати саме цих звірів чи птахів. Як ви розумієте, це не випадково. Неправильна їжа може спровокувати хворобу чи навіть смерть таких підопічних. Чи не ці саме люди, що нехтують попередженнями, тоді (не доведи, звичайно, Боже) першими кричатимуть про недогляд, безвідповідальне керівництво чи працівників зоопарку, жахливі умови утримання і тому подібні речі?» – йдеться у повідомленні.

«Тож на завершення цього допису звертаємо до всіх свідомих городян та гостей міста, які приходять до нас, із ВЕЛИЧЕЗНИМ ПРОХАННЯМ – цінуйте наших тваринок, поважайте працю працівників зоопарку, майте розуміння того, що вкладені величезні кошти, тож майно треба берегти. Нічого – ні добре, ні зле – не робиться саме по собі. Ми працюємо для вас. Але лише спільними зусиллями та взаємоповагою зможемо перетворити зоопарк у місце найкомфортнішого відпочинку на природі у межах міста. Дбайте і ви про нас! Зупиняйте вандалів, які коять неподобства на ваших очах! Байдужість руйнує і вбиває! Тому творімо добро й красу разом!» – закликають небайдужих у дирекції Луцького зоопарку.