Сесія Луцькради розпочалася з нардепа

Луцька міська рада

Народний депутат із фракції «Батьківщини» Сергій Євтушок розповів, що зараз робоча група готує до другого читання закон, який вплине і на луцьких обранців громади – закон про місцеве самоврядування.

Про це він розповів під час сесії Луцькради 30 червня.

«Зараз робоча група готує до другого читання закон, який стосується безпосередньо вас», ‒ звернувся нардеп до луцьких депутатів. Йдеться про закон про місцеве самоврядування. Зокрема, йтиметься там про сумісництво посад – мовляв, заступник міського голови не може бути депутатом ‒ писати програми, затверджувати їх своїм голосом, а потім ще й виконувати їх.

Окрім того, друге, що зачеплять – це тарифи, адже всі мають розуміти, що входить до складової тарифу. Євтушок нагадав про звернення депутатів Луцькради щодо несправедливих тарифів і зазначив, що таке звернення відображає думку усієї громади, яка хоче знати і розуміти, що відбувається у тарифній політиці.

За словами нардепа, у понеділок після повернення до столиці, депутати, можливо, жорсткіше візьмуться за «тарифне» питання.

Мер міста Микола Романюк спитав Євтушка як члена комітету транспорту про перспективи «реанімації» електротранспорту у Луцьку – мовляв, це наболіле питання для міста. Нагадав Романюк і про пільги.

«Вибачте, але, як то кажуть, голосував чи не голосував, але все одно там був. Нам вночі перекинули все на місто», ‒ сказав Романюк.

Щоб перевозити луцьких пільговиків треба 30 мільйонів гривень, рада виділила 20 мільйонів, які витратять вже до липня.

За словами Євтушка, справа у недосконалості бюджету, який підтримали його колеги. Він переконує, що депутати напрацювали програми і по чорнобильцях, і по професійних училищах, і по пільговиках. Проте не було часу збалансувати бюджет відповідно до нормативно-правових актів. У результаті нардепи підтримали бюджет, який передав фінансування і профтехосвіти, і перевезень тощо на місцеві ради.

«Ми не голосували», ‒ додав Євтушок. За його словами, пільгові перевезення держава має монетизувати, а не відбирати у міста кошти. Проте, каже Євтушок, зараз депутати ще напрацьовують новий проект щодо акумулювання та переведення коштів для ремонту доріг різного значення у рамках закону «Про дорожній фонд». «Ми розуміємо, що дорога, це судина економіки», ‒ підсумував нардеп.