На 23-му окрузі агітація з порушеннями

У Любешівському та Камінь-Каширському районах на Волині виявлено друковані агітаційні матеріали у місцях, не призначених для розміщення агітації.

Відповідні факти зафіксували спостерігачі «Опори» у середу, 29 червня.

Зокрема, у с. Седлище Любешівського району спостерігач «Опори» виявив друковані агітаційні матеріали із зображенням кандидатів у народні депутати Олександра Пирожика (Всеукраїнське об’єднання «Свобода») та Ігоря Рицка (самовисування), виготовлені за кошти виборчих фондів кандидатів, на опорах електромереж, дорожніх знаках, зупинках громадського транспорту, а також на дереві. Агітація у цих місцях може вважатись фактом порушення благоустрою в населеному пункті.

У цей же день у с. Брониця по вул. Центральній були виявлені агітаційні листівки із зображенням кандидата Олександра Пирожика, розміщені на поштовій скриньці та на зупинці громадського транспорту. На відповідних агітаційних матеріалах міститься гасло кандидата «Жити по справедливості, працювати на совість!», позначення «Кандидат у народні депутати» та логотип політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Крім того, на листівці є інформація про замовника листівки, відповідальну за друк особу, тираж та установу, що здійснила друк.

Аналогічні недотримання правил благоустрою та разом із тим порушення рішення виконавчого комітету Пнівненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області зафіксовані у двох населених пунктах на території сільської ради. Так, у с. Пнівне та с. Волиця 29 червня на опорах електромереж виявлено листівки тих самих двох кандидатів.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Пнівненської сільської ради Камінь-Каширського району Волинської області від 8 червня 2016 р. № 17 «Про відведення місць та обладнання стендів передвиборної агітації виборів депутатів до Верховної Ради України» для розміщення матеріалів передвиборної агітації відвести дошку оголошень біля СБК с. Пнівне, ЗОШ с. Волиця (коридор), ЗОШ І ступеня с. Волиця (коридор), ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Пнівне (коридор), ЗОШ І-ІІ ступеня с. Соснівка (коридор), адмінприміщення сільської ради (коридор). Цим же рішенням заборонено розміщення матеріалів передвиборної агітації у місцях, не передбачених законом.

Разом із тим звертаємо увагу, що відповідне рішення було прийняте 8 червня, у той час як у ч. 12 ст. 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» ідеться про те, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніш як на наступний день після рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.

У м. Камінь-Каширський у місцях, не відведених для розміщення агітації, зафіксовано агітаційні матеріали із зображенням іншого кандидата – Ірини Констанкевич («Українське об’єднання патріотів – «УКРОП»). Зокрема, на опорах електромереж невідомі розмістили афіші з інформацією про зустріч з кандидатом.

Також нагадаємо, що 23 червня спостерігачі Громадянської мережі «Опора» зафіксували агітаційну листівку із зображенням кандидата у народні депутати України від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Були на електроопорі у с. Копилля Маневицького району.