«Московська, гуд-бай»: у Луцьку перейменують вулицю

У Луцьку відтепер вулиця Московська носитиме ім’я відомого композитора, лучанина В’ячеслава Хурсенка, який колись проживав у цьому районі.

Відповідне рішення прийняли 30 червня під час сесії міської ради.

Секретар міськради Юлія Вусенко розповіла, що депутати зустрічалися із мешканцями вулиці у лютому, щоб почути їхню думку щодо перейменування.

«В основному на такі зустрічі приходять ті, хто проти», ‒ сказала Вусенко. Із 20-30 людей більшість, за її словами, були проти перейменування. Проте ті, хто був за, після зустрічі приходили і цікавилися, чим можуть допомогти перейменуванню. Тому вони принесли до Луцькради багато листів на підтримку ініціативи.

За словами Вусенко, питання мешканців переважно зав’язані на економічному підґрунті. Представник Інституту національної пам’яті Леся Бондарук пояснила мешканцям, що перейменування їм нічого не коштуватиме. Питання має й інший бік: чи готові депутати прийняти рішення, щоб у місті не було вулиці із назвою столиці країни-загарбника.

Водночас депутат Микола Федік зазначив, що при відстоюванні національних інтересів кошти не повинні грати ролі. Павло Данильчук погодився, що треба пов’язувати назви із дійсно гідними людьми, і Хурсенко на це заслуговував.

Один із ініціаторів перейменування депутат Євгеній Ткачук розповів, що був на зустрічі до кінця і частина мешканців таки згодом погодилася на перейменування. До того ж, композитор жив у цьому районі.

Депутат Микита Рабан додав, що не проти перейменування, але радше у якості винятку. Надалі ж варто називати вулиці не на честь конкретних осіб, як-от Романюк чи Дудаєв, бо у майбутньому до цієї назви може змінитися ставлення.

У підсумку обранці громади одноголосно підтримали пропозицію – «за» проголосували 42 обранці громади. Стенди та вказівники із новою назвою мають виготовити до 1 серпня 2016 року. Скільки ж коштуватимуть місту нові таблиці нумерації та аншлаги із назвами, поки не порахували.