Луцьк візьме 10 мільйонів кредиту для інвестиційного проекту

Депутати Луцькради підтримали пропозицію залучити 10-мільйонний кредит від міжнародної організації «НЕФКО» для фінансування інвестиційного проекту, у рамках якого термомодернізують 8 закладів.

Відповідне рішення прийняли на сесії 30 червня.

Нагадаємо,  інвестиційний проект Тарас Яковлев детально презентував під час засідання комісії. Тож сьогодні він відповів на додаткові питання депутатів.

За словами депутата Бориса Смаля, дитячий садочок №32 утеплений лише частково, проте у переліку проектів його немає.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що  для відбору 8 проектів існує ряд критеріїв, середня окупність яких  – 5-7 років. Тож у рамках цього проекту вибрали лише 8 обєктів, а садочок потрапить до одного із наступних проектів. Яковлев наголосив, що 32-й садочок частково відремонтували не за кошти «НЕФКО». Тож, можливо, щоб покращити ситуацію, кошти шукатимуть у місцевому бюджеті.

Депутати проголосували одноголосно за залучення коштів від «НЕФКО» – свої голоси віддали усі 42 обранці громади. У рамках фінансування інвестиційного проекту Луцьк залучить 10 мільйонів гривень кредитних коштів «НЕФКО», які спрямують на теплову модернізацію восьми бюджетних закладів.

Зокрема, кошти планують спрямувати на модернізацію восьми бюджетних закладів – дошкільних навчальних закладів № 4, 13, 27, 31, гімназії №21, шкіл № 1, 16 та Палацу учнівської молоді.

У рамках втілення проекту планують встановити індивідуальні теплові пункти, заміну вікон, утеплення, заміну внутрішніх мереж теплопостачання, модернізацію освітлення, утеплення дахів тощо. На роботи залучать загалом близько 20 мільйонів гривень, 10 з яких  – кредит від «НЕФКО», два на умовах співфінансування має виділити власне міська рада. Ще 250 тисяч євро у разі отримання кредиту надійдуть від організації «ESP» безповоротно. Кредит розрахований на ставку 3% річних.