Луцьк: скандальну ділянку на Кафедральній надали в оренду

У Луцьку депутати міськради таки надали ТзОВ «ЛУЦЬКМІСЬКБУД» дозвіл на оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу на вулиці Кафедральна, 13.

Відповідне рішення прийняли на сесії 30 червня.

Пропозиція викликала значні суперечки серед депутатів. Павло Данильчук зазначив, що на території є археологічні знахідки, тож там треба провести розкопки. До того ж відповідні документи чомусь не вносять у реєстр навіть за наявності всіх документів. Ділянку, мовляв, не можна давати в оренду навіть із умовою розкопок, бо невідомо, яка в подальшому на неї чекатиме доля.

Тож Павло Данильчук та Ігор Поліщук були проти надання ділянки. Депутат Андрій Козюра пропонував внести зміни до проекту рішення щодо проведення на ділянці археологічних розкопок. Водночас Наталія Бунда зазначила, що треба дати дозвіл забудовнику, щоб ділянку привести до ладу і дати старому місту друге життя. Проте треба також і провести розкопки.

Мер Микола Романюк взагалі додав, що навіть незручно постійно кликати забудовника на сесію. «Хто за розбудову міста – той за, а хто тільки палки вставляти і щоб бур’яни росли – той проти», ‒ додав Романюк.

Депутат Микола Собуцький запропонував внести зміни – зобов’язати провести археологічні розкопки, укласти договір із відповідною організацією та розробити проект відновлення втраченої забудови.

Депутати підтримали такі зміни 29-ма голосами. У підсумку обранці громади після тривалих суперечок таки підтримали надання землі в оренду – 24 депутати проголосували «за» таке рішення. Ділянку площею 0,0779 на вулиці Кафедральній, 13 надали в оренду на 5 років га для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу.