Луцьк: пропонують «автоматичних» кондукторів

Комунальне підприємство «Луцьке підприємство електротранспорту» хоче впровадити специфічну систему контролю та видачі білетів, яка дасть змогу вивести із обігу готівку та, у перспективі, кондукторів.

Про це йшла мова 30 червня під час сесії міськради у рамках обговорення програми розвитку ЛПЕ.

Міський голова Микола Романюк нагадав, що зараз «повз касу» за квитки «втікає» близько ста тисяч гривень. Тож зараз розглядають можливість встановлення нової системи контролю, яка з часом дасть можливість вивести кондукторів зі штату.

Загалом на зарплату кондукторів йде близько 5 мільйонів гривень на рік. Вартість же системи обліку ‒3-4 мільйони, тож вона обійдеться дешевше. До того ж , система дає можливість не лише купувати квитки, а й відкоригувати маршрути, встановити GPS та створити карту руху транспорту.

За словами директора ЛПЕ Ігоря Грицюка, система повністю окупиться за 2 роки. У випадку встановлення системи, кондуктори певний час таки будуть у транспорті, щоб навчити лучан користуватися валідатором. Згодом же їх планують зовсім вивести зі штату.

Проте обранці громади так і не зрозуміли, що завадить кондуктору, хай і з валідатором, не видати пасажиру квиток. Тож, вони засумнівалися у доцільності витрати кількох мільйонів гривень. Мовляв, доцільніше буде посилити контроль та перевірки.

Досвідом із користування подібної системи ділилася спеціаліст із Тернополя. За її словами, система дає можливість краще контролювати проїзд та володіти інформацією щодо руху. За шість років тернопільське підприємство вийшло на 1,1 мільйона гривень «у плюс».