Горохів: діти навчаються в аварійній школі

Учні загальноосвітньої школи у селі Журавники Горохівського району змушені навчатися в будівлі, яка розповзається «по швах», а будівництво нової школи – зупинене.

На цю проблему влада зреагувала, тож з’явилася надія, що школу таки почнуть добудовувати, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

У сільській дев’ятирічці зараз навчається 126 дітей, і щороку кількість учнів збільшується.

Крім пристосованого двоповерхового приміщення, школа займає цілий поверх у дитсадку (там одну кімнату переділили під спортзал і їдальню, також розмістили бібліотеку і майстерню).

Туалет для дітей – на вулиці, бо в будівлі всі кімнати відведені під навчальні класи, нема ні кабінету директора, ні учительської, ні медпункту. Мало того, що будівля затісна, то вона ще й руйнується: по стінах пішли тріщини, один куток просідає.

Стіни майже 10 років тому стягнули арматурою, фундамент укріпили бетоном – майстри пообіцяли, що так іще простоїть до 2018-го. А далі? Вихід один – вибиратися з аварійного приміщення.

У 2013 році жителі Журавників дуже раділи, адже почалося будівництво на майданчику, де мала постати нова школа, з навчальним корпусом і двома суміжними. Тридцять літ тому в селі зводили будинок побуту, та запрацювати йому не судилося. Будова добре збереглася, її укріпили, поруч залили фундамент під другий корпус. Та вже в 2014-му процес зупинився. Фундамент і довколишні площі заросли високою травою.

З початку цього року, так і не дочекавшись фінансування, сільський голова Журавників Віталій Сойко, директор школи Світлана Шеремета, депутати сільради почали писати колективні листи-звернення у різні інстанції. Звідусіль їм приходили відповіді, що проект великий, потрібно багато грошей, а їх нема.

Отож, 24 червня на сайті облдержадміністрації у розділі «Публічна інформація – Реагування на критику» опублікована реакція на статтю. У ній йдеться, що направлено листи управлінню капітального будівництва облдержадміністрації, управлінню освіти, науки та молоді ОДА та Горохівській районній держадміністрації (датовані 17 червня). З усіх структур протягом тижня надійшли відповіді.

Від управління капітального будівництва: «Відділ освіти, молоді і спорту Горохівської райдержадміністрації виготовив проектно-кошторисну документацію «Реконструкція недобудованого побутового центру під школу І-ІІІ ступенів на 176 учнів у с. Журавники».

Відповідно до оновленої у 2014 році документації загальна кошторисна вартість об’єкта склала 24 мільйони 403,5 тисячі гривень. Управлінням капітального будівництва, яке виступало замовником у 2013-2014 роках, були освоєні кошти у сумі 844 тисячі гривень. Залишкова вартість реконструкції станом на 01.01.2016 становить 23,55 мільйона гривень. Інвестиційний проект Горохівська РДА подала до регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок державного фонду регіонального розвитку. Пропозиції щодо фінансування будуть прийняті за результатами конкурсного відбору і надіслані Мінрегіону для прийняття остаточного рішення».

В управлінні капбудівництва додали, що хочуть передати об’єкт на баланс відділу освіти РДА: «Ініційовано питання щодо передачі виконаних робіт по цьому об’єкту та надано проект акту прийняття-передачі, який на сьогодні не прийнятий».

Від управління освіти, науки та молоді: «Кількість дітей шкільного віку у Журавниках зростає. Зокрема у 2017-2018 н.р. їх буде 136, у 2018-2019 н.р. – 139, у 2019-2020 н.р. – 145. За інформацією відділу освіти Горохівської райдержадміністрації вказаний об’єкт включений до Плану заходів на 2015- 2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020 року. Також подана заявка в управління капітального будівництва ОДА для участі проекту у конкурсному відборі на отримання фінансування з державного фонду регіонального розвитку у 2017 році».

Від Горохівської РДА: «За повідомленням відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, замовником і розпорядником коштів по проекту реконструкції недобудови під школу є управління капітального будівництва облдержадміністрації. Сільська рада просить розглядати питання передачі об’єкту на баланс відділу освіти після повного завершення будівництва, оскільки діюче приміщення школи села Журавники в аварійному стані».

В селі побоюються, що якщо зараз недобудову «перекинуть» із обласного рівня на районний, то марно сподіватися завершення школи і за багато років. Адже бюджет районного відділу освіти, навіть якщо передбачать кошти в фонді регіонального розвитку, не потягне співфінансування (а це більш як 2,3 мільйона гривень). Тож журавниківцям залишається чекати результатів конкурсного відбору проектів і сподіватися, що в наступному році бюджети будуть багатшими.