Вибори на Волині: активісти звинувачують кандидата в «підкупі» виборців

Активісти ОПОРИ звернулися до поліції з заявою про непрямий підкуп виборців з боку кандидата від «Укропу» Ірини Констанкевич.

Сама ж політик стверджує що невинна, а поліція до неї не зверталася, ‒ пише Громадське радіо.

Координатор Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Катерина Шарпата повідомила , що основні порушення на проміжних виборах на Волині ‒ це «джинса» та підкуп виборців.

«Порушень зафіксовано небагато, втім вони є. Зокрема, це непрямий підкуп виборців з боку кандидата Ірини Констакевич. Ми фіксували непрямий підкуп виборців в селищі Маневичі, в Ківерцях, а також в Любешові. Зокрема, кандидат у школах та інших навчальних закладах збирала батьків обдарованих учнів і дарувала їм путівки в табір відпочинку «Артек- Буковель». Поміж інших порушень у нас зафіксоване використання адміністративного ресурсу з боку Олександра Пирожика (перший заступник голови Волинської обласної ради, олігарха Ігоря Палиці, ‒ ред.), але такий випадок був єдиний, ‒ пояснює Катерина Шарпата.

За її словами, під час передвиборчої кампанії кандидат Ірина Констанкевич використовує благодійний фонд олігарха, голови облради Ігоря Палиці «Тільки разом», в якому вона є заступником голови правління.

Про всі факти підкупу виборців, каже Катерина, повідомляють у поліцію.

«Поліція реагує. За непрямий підкуп виборців, власне, уже ведеться досудове слідство по факту роздачі кандидаткою Констанкевич путівок в табір «Буковель ‒ Артек». Як мені вже відомо, слідство ведеться в трьох районних відділках поліції. За таке порушення передбачена кримінальна відповідальність», ‒ розповідає Шарпата.

Богдана Стельмах, представник Інституту масової інформації у Волинській та Рівненській областях, каже також про монополію кандидата в місцевих ЗМІ.

«Згідно з проаналізованими комунальними ЗМІ, друкованими саме в тих районах (Маневицький, де «бурштиновий» клондайк, Ківерцівський, Любешівський, Камінь-Каширський, ‒ ред.), де відбуваються зараз вибори, то напрошується один-єдиний висновок, що там відбувається зараз монополія одного кандидата, тобто, монополія Ірини Констанкевич від «Укропу». Матеріалів про інших кандидатів абсолютно не зафіксовано», ‒ розповідає про ситуацію у медіа Богдана Стельмах та наголошує, що замовні матеріали неналежним чином марковані або не марковані взагалі, що є грубим порушенням.

Сама ж Ірина Констанкевич стверджує, що виборче законодавство не порушує.

«Я не маю жодних підтверджень того, що поліція відкрила. До мене поліція не зверталась. Мене не викликали. Тому перед тим, як хтось робить публічні заяви, хотілося б, щоб вони спиралися на підтверджені факти. Це те, що я хотіла вам сказати», ‒ зазначила Констанкевич.

Тим часом в поліції Волинської області розповіли, що одну із таких справ вже закрили, тому що не виявили ознак кримінального правопорушення. І, незважаючи на резонанс, стверджують, що встановити факт злочину важко через недосконалість законів.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 160 Кримінального кодексу України, підкуп виборця або учасника референдуму карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.