Військових виводили зі стану «кокона» на Шацьких озерах

14 родин військових з усієї України протягом двох тижнів за кошти німецьких благодійників відпочивали на Шацьких озерах у селі Гаївка.

Про це інформує 5 канал.

Окрім пляжу і лікувальних процедур, для армійців із дружинами та дітьми влаштували курс психо- та арттерапії. Бійці малювали, ліпили з глини, тощо.

Волинян Олександр Гуменюк пішов воювати у 51-у бригаду у 2014 році, а коли повернувся додому до дружини та доньки, ніяк не міг пристосуватися до мирного життя.

За його словами, після війни він змінився. Мовляв, тепер він може зірватися у ситуаціях, які можна «пропустити повз очі». Минулого року чоловік їздив на відпочинок сам.

«Поговорили з психологом і якось краще стало на душі», – розповідає дружина бійця Діана Гуменюк.

«Сім’я більше відновлюється, тому що там був один, і як їхати самому на реабілітацію знову залишаєш сім’ю вдома самих, а тут приїхали знов з сім’єю, це – чудово», – каже армієць.

Ще одна родина Мамонтових – молода, їй тільки рік, однак вони вже пройшли випробування на міцність почуттів. Артилериста «АЗОВА» Павла Мамонтова позаторік тяжко поранили під Гранітним Донецької області, він пережив численні операції. У госпіталь до нього часто заходила Ніна, після чого пара одружилася, а зараз вперше відпочиває разом.

«Дуже цікаво було і відпочити, і набратися певного досвіду від сімей», – розповіла жінка.

Два тижня щовечора з родинами військових працювали психологи, бійці з дружинами збиралися в «коло довіри».

За словами психолога Надії Лунабієвської, бійці почали виходити зі стану «кокону».

«Відкриті стосунки в сім’ї, тому що ми дали можливість дати простір словам, які, може, не говорилися в сім’ї, тобто хлопці змінились», – розповіла вона.

Відпочинок українських воїнів оплатила німецька благодійна фундація, а аніматори та психологи працювали на волонтерських засадах.

«Ми говоримо про ті кошти, які українська влада, міністерство соцполітики, може виділити по території України, по всіх областях, по районах, на підтримку таких програм родинних реабілітацій. Ми мусимо подати руку допомоги родинам, бо родина – це є основа і фундамент держави, а тим більше, в теперішній час», – пояснює голова правління «Міжнародної асоціації підтримки України», волонтерка Ольга Дурбак-Чуйко.

Німецьких грошей вистачить ще на один заїзд у серпні.