Луцьк: просять вигнати таксистів під «істфаком»

Вадим Слива у рубриці «Транспорт та дороги» пропонує заборонити стоянку таксі біля Історичного факультету Східноєвропейського університету імені Лесі Укрїнки.

Про це йдеться на сайті Єдиної системи місцевих петицій

За словами лучанина, стоянка таксі на проспекті Перемоги біля скверу за Історичним факультетом заважає руху транспорту.

«Таксі, що там стоять, займають праву смугу руху і так вузької, але дуже завантаженої дороги, фактично звужуючи транспортний потік в бік пр. Соборності в тому місці до однієї смуги, на яку, до того ж, змушені виїжджати тролейбуси і маршрутки. Це суттєво сповільнює рух транспорту, спричиняє до небезпечних ситуацій з перестроюванням зі смуги в смугу безпосередньо біля стоянки таксі та намаганням водіїв проскочити перед маршрутками або тролейбусами ще на виїзді з перехрестя, на пішохідному переході. Ще більше ускладнює ситуацію те, що інколи водії якраз в тому місці повертають ліворуч, в двір автошколи ТСОУ, повністю зупиняючи рух і по лівій смузі», – запевняє чоловік.

Він переконаний, щоб підвищити безпеку руху, прискорити проїзд та спростити виїзд з перехрестя з кільцевим рухом в напрямку школи №5, де громадський транспорт зможе відразу займати праву смугу, слід перенести стоянку таксі в інше місце.

«Таксі ж можна перемістити, наприклад, на вул. Огієнка, поруч з тим же історичним факультетом, або далі по пр. Перемоги, в «кишеню» поруч з 5 школою. Перший варіант цікавіший, оскільки дозволить автомобілям таксі не розвертаючись виїжджати через перехрестя з кільцевим рухом як в бік пр. Соборності, так і в бік вул. Шопена або вул. Василя Мойсея», – додає він.

Окрім того, заявник пропонує на ділянці проспекту Перемоги від пішохідного переходу до зупинки встановити знак «Зупинка заборонена», щоб права смуга і без таксі лишалася вільною.

Станом на сьогодні, 29 червня, з 300 необхідних голосів петиція зібрала 2. До кінця збору підписів залишилося 14 днів. Підтримати ініціативу можна тут.