Луцьк: фестиваль журналістики можуть не профінансувати

Депутати пропонують не виділяти кошти на одну з громадських ініціатив, проти якої виступили громадські активісти та журналісти Луцька.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів у середу, 29 червня, ‒ пише Район.Луцьк.

Нагадаємо, що Фестиваль Волинської журналістики, до програми якого входять майстер-класи, концертна програма і фуршет, переміг у конкурсі кращих громадських ініціатив жителів міста і був затверджений мером міста Миколою Романюком.

Фестиваль викликав чимало дискусій серед лучан, а його ініціаторів звинувачували у підтасовці голосів та використанні прізвищ журналістів, які насправді не голосували за ініціативу.

Аби привернути увагу до фальсифікацій, вчинених під час проведення конкурсу, та скасувати його результати, збиралася ініціативна група журналістів, яка раніше виступала за неприпустимість фінансової підтримки Фестивалю журналістики у розмірі 50 тисяч гривень.

До розгляду комісії активісти запропонували проект рішення, який пропонував рекомендувати Миколі Романюку скасувати результати голосування та розглянути усі програми на відповідність меті та завданням конкурсу. А також містив пропозиції щодо проведення самої процедури голосування.

Голова комісії, депутат Павло Данильчук зазначив, що аби зняти недовіру громадськості та врятувати репутацію конкурсу, варто підтримати такий проект рішення.

Проте його колега Борис Смаль вважає, що відмінити усі ініціативи було б некоректно до тих, хто за них голосував. Він вважає, що спершу варто запитати комісію, яка допустила фестиваль журналістики до голосування, адже він не відповідає вимогам конкурсу.

Натомість Тарас Шляхтич запропонував не скасовувати результати конкурсу, а просто не виділити гроші на скандальну ініціативу на пленарному засіданні сесії міськради та рекомендувати міському голові внести зміни до власного розпорядження.

Щодо пропозицій, які напрацювали активісти, – їх обіцяли розглянути та включити у напрацювання робочої групи. Члени комісії підтримали таку пропозицію одноголосно.

5_5 6_6 7_7