Опублікували проект комплексу героям війни з Росією в Луцьку

У луцькому Центральному парку імені Лесі Українки планують облаштувати пам’ятний комплекс новітньої історії “Волинь – земля Героїв”.

Проект комплексу в Facebook опублікували на сторінці ініціативної групи “Меценати для солдата”.

Раніше автори презентували проект “Сквер пам’яті загиблих у зоні АТО”. Він викликав певні зауваги з боку громадськості.

Пізніше проект подали на конкурс громадських ініціатив. Однак він не потрапив до фіналу.

Однак активісти продовжують працювати над його реалізацією. Так, вони створили проект комплексу та презентували його керівництву міста.

Також ініціатори створили групу в Facebook для обговорення проекту.

 

Як пишуть автори проекту, концептуально територія пам’ятного комплексу буде поділена на три мікро-зони:

“1.Зона пам’яті

Художня металева стела з об’ємними голубами, що здіймаються у небо, та місцем для лампадок – символізуватиме надію на мир та віру в тих, що боронять нашу Землю від агресора, особливо душі загиблих Героїв та вічну світлу пам’ять. У підніжжі, навколо стели – металевий український вінок, що символізуватиме теплі обійми матерів та дітей, які щодня чекають своїх рідних чоловіків живими з фронту, а особливо вінок символізуватиме – обійми Пам’яті усього українського народу для тих, хто уже ніколи не повернеться додому. Навколо стели планується монтаж декількох інформаційних щитів з хронологією ключових новітніх подій України, що надасть Зоні Пам’яті додаткового інформаційно-виховного аспекту.

2.Зона відпочинку

Реконструйована альтанка з художніми елементами, зелені насадження, лави, художні ліхтарі, що, через специфічні художні елементи видаватимуть світло у вигляді тризубу,тощо слугуватимуть додатковим місцем проведення часу для лучан та туристів, символізуючи їхнє перебування та терені даного комплексу, як небайдужість до подвигів бійців, що перебувають у зоні АТО та пам’ять і шану загиблим у зоні АТО

3. Фотозона

Слідуючи сучасним тенденціям щодо вагомості онлайн-ресурсів та онлайн заангажованості суспільства, пам’ятний комплекс оснащений патріотичною фото зоною, на меті якої є створення художнього сучасного осередку патріотизму. Шляхом фотознімків відбуватиметься популяризація комплексу в онлайн мережі з відповідним хештегом. Основний акцент фото зони – художня металева стела з етносимволом українського народу-маками та металеві силуети солдат з дітками та сім’ями, що означатимуть безапеляційну вагомість сучасних Героїв у культурі та відпочинку громади.

Демонструючи солідарність зі світовою спільнотою та з метою надання пам’ятному комплексу додаткового туристично привабливого акценту – усі інформаційні таблиці та назва комплексу будуть двомовними”.