На ремонт траси Луцьк-Львів треба ще 150 мільйонів

Триває ремонт однієї із найпроблемніших доріг України – трасу Луцьк-Радехів-Львів. Однак під питанням – фінансування робіт.

Про це повідомляє ZIK.

Ремонту на луцькій трасі не було вже понад 40 років. Закон про експеримент, до якого усіма силами намагалася потрапити і Волинь, дав можливість ситуацію змінити. Для поточного ремонту потрібно 450 мільйонів гривень, підрахували фахівці. Полагодять близько 70-ти кілометрів шляху, до кордону з Львівською областю.

«Важливо було зробити узбіччя, які вже поросли кущами і травою більше, ніж дороги, й осунулися й були неукріплені», – розповів керівник департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Іван Мирка.

У середньому кілометр шляху коштує 6-7 мільйонів гривень. Усе залежить від складності ділянки.

«Труднощів не виникало, але великий потік машин, вантажівок тощо. Деякі водії некоректно себе ведуть, заїжджають на свіжий асфальт і це шкодить нашій праці», – каже майстер фірми-підрядника Богдан Проценко.

Планують оновити також інфраструктуру – освітити населені пункти і облаштувати 40 нових зупинок. Нині фахівці завершують перший і, кажуть, найвідповідальніший етап ремонту – вкладання чорнового асфальтного покриття. На шлях нанесли тимчасову жовту розмітку, аби уникнути аварій.

«Фактично ті кошти, що ми нині маємо, а виділено нам 203 мільйони гривень тих зборів, то за тиждень-два вони будуть освоєні. То для завершення вирівнювання 150 мільйонів ще нема, на жаль», ­- повідомив заступник начальника Управління автомобільних доріг Волині Михайло Антонян.

«В травні і квітні кошти від митниці не надійшли. Ми маємо назбирати суму грошей, аби завершити верхній шар асфальту. Роботи можуть завмерти, якщо митниця не дасть грошей», – констатує Мирка.

Керівництво Волинської митниці каже – у травні і червні перевиконання плану не було, відтак коштів немає. Якщо фінансування відновиться, дорогу обіцяють полагодити вже до осені.