На Волині просять продовжити перебування транспорту з іноземними номерами

Іваничівська районна рада одноголосно прийняла звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до правил перебування транспортних засобів з іноземною реєстрацією на території України.

Зокрема пропонується збільшити час перебування автомобілів з іноземною реєстрацією до 1 року з платою податку до місцевого бюджету в розмірі 5 000 грн, – повідомили у прес-службі волинського осередку ВО «Свобода».

Звернення озвучив голова депутатської фракції ВО «Свобода» в Іваничівській районній раді Ігор Тимощук.

«Політика держави щодо автомобільного ринку звелась до запровадження надвисоких імпортних мит та акцизів для ввезення в Україну як нового, так і вживаного автотранспорту. В результаті вартість вживаних імпортованих автомобілів після їх повного митного очищення та сплати усіх належних платежів у більшості випадків робить їх ввезення економічно недоцільним.

Фактично, єдиним відносно прийнятним для автовласників способом ввезення таких автомобілів залишається їх тимчасове ввезення в режимі транзиту під зобов’язання їх зворотного вивезення протягом 5-10 днів в залежності від території дії митниці.

У зв’язку з необхідністю регулярного перетину кордону такими автовласниками на пунктах пропуску через державний кордон України утворилась ситуація, що має негативні наслідки:  створюються довгі черги для інших подорожуючих; додається навантаження на працівників митниці та Держприкордонслужби, а також створюються додаткові корупційні чинники для них та працівників Нацполіції; погіршується екологічна ситуація на кордоні та в прилеглих населених пунктах», – йдеться у зверненні.

У зверненні наголошено на тому, що існуючі бюрократичні процедури навіть не дозволяють вільно використовувати на території України автомобілі, зареєстровані в іноземних компаніях, активізується пошук корупційних схем не тільки при ввезені автомобілів, але й в процесі їх експлуатації.

З метою зняття соціальної напруги, що набуває непередбачуваних проявів, Іваничівська районна рада пропонує розв’язати проблему шляхом невідкладного внесення змін до чинного законодавства, зокрема, збільшити час перебування автомобілів з іноземною реєстрацією до 1 року з платою податку до місцевого бюджету в розмірі 5 000 грн.