На Волині – конфлікт вишу і літніх студентів

Група студентів Центру освіти третього віку в Луцьку, що діє понад рік при Волинському інституті економіки та менеджменту, має претензії до керівництва вишу після поїздки в Польщу.

Про це пише інформаційне агентство Волинські Новини.

У травні 43 слухачі університету для людей 55+ їздили у місто Лази на півдні РП на олімпіаду для пенсіонерів. Готувалися до поїздки більш як два місяці: організатори збирали документи і робили візи, домовлялися з перевірниками, готелем, а самі студенти – тренувалися бігати, стріляти і стрибати , аби гідно виступити на змаганнях.

За словами учасників міжнародних змагань із Волині, сама поїздка їм сподобалася: поляки гарно зустріли, влаштували екскурсії, познайомили з роботою свого центру освіти третього віку, на високому рівні провели спортивні конкурси. А от переїзд, умови проживання у придорожньому готелі, які забезпечували організатори з українського боку, студентів не влаштували. Там паче, що за це вони платили власні гроші. Одна зі студенток розповіла, що за добу проживання із харчуванням із кожного зібрали по 160 злотих і у 850 гривень обійшлася дорога.

Повернувшись до Луцька, дехто вирішив перевірили розцінки у Польщі. Так з’ясували, що за надані умови проживання мали би заплатити максимум 100 злотих. І дорога в іншого перевізника була би дешевшою, та автобус наймав університет.

Після того, як деякі студенти збунтувалися, їм пообіцяли повернути залишкові коштів. Студентка повідомила, що віддали всім по 20 злотих і близько 50 гривень.

Восьмеро учасників поїздки занесли колективного листа в ректорат із описом своїх претензій, власною калькуляцією витрат і проханням провести перерахунок. Кажуть, якщо тут не вирішать ситуацію, будуть писати листи в головний офіс проекту у Києві і партнерам у ЄС.

В університеті готові надати всі чеки для звітності. Перший проректор Оксана Степанюк каже, що обирали готель для ночівлі з хорошими умовами за максимально доступними цінами. Перед поїздкою студентів збирали не раз, радилися з ними, попереджали , що за участь в олімпіаді для синьйорів мають заплатити певну суму власних коштів. Усі були згідні. Після поїздки теж були збори, на яких говорили про успіхи слухачів ЦОТВ у міжнародних змаганнях і звітували про витрати. Є підтвердження замовлення готелю з цінами, договір з перевізником, усі чеки. На звернення одного студента надали йому письмову відповідь.

«Приватний навчальний заклад реалізовує соціальний проект, аналогів якому нема на Волині. Студенти третього віку навчаються безкоштовно, з ними працюють викладачі-волонтери, щоразу готують цікаві і корисні лекції. Також у нас безоплатно навчаються учасники АТО, є заняття для дітей – багато хороших ініціатив. Ми залучаємо гранти, шукаємо меценатів, щоб втілювати їх», – зауважує виконувач обов’язків ректора ВІЕМ Володимир Лебідь.

Щоб врешті розібратися у неприємній ситуації, що виникла у ЦОТВ, 29 червня на 17 годину в університеті збирають загальні збори студентів і керівництва. Запрошують усіх, кому небайдужа ця тема, а також пресу, щоб об’єктивно висвітлити питання.