Іваничі: хочуть пом’якшити режим для «транзитних» авто

Іваничівська райрада пропонує збільшити час перебування автомобілів з іноземною реєстрацією до 1 року зі сплатою податку до місцевого бюджету обсягом 5 тисяч гривень.

Про це повідомляє Вголос.

На думку депутатів, політика держави щодо автомобільного ринку звелась до запровадження надвисоких імпортних мит та акцизів для ввезення в Україну як нового, так і вживаного автотранспорту. В результаті вартість вживаних імпортованих автомобілів після їх повного митного очищення та сплати усіх належних платежів у більшості випадків робить їх ввезення економічно недоцільним.

«Фактично, єдиним відносно прийнятним для автовласників способом ввезення таких автомобілів залишається їх тимчасове ввезення в режимі транзиту під зобов’язання їх зворотного вивезення протягом 5-10 днів в залежності від території дії митниці. У зв’язку з необхідністю регулярного перетину кордону такими автовласниками на пунктах пропуску через державний кордон України утворилась ситуація, що має негативні наслідки: створюються довгі черги для інших подорожуючих;», – йдеться у зверненні.

У документі наголошено на тому, що існуючі бюрократичні процедури навіть не дозволяють вільно використовувати на території України автомобілі, зареєстровані в іноземних компаніях, активізується пошук корупційних схем не тільки при ввезені автомобілів, але й в процесі їх експлуатації.

З метою зняття соціальної напруги, що набуває непередбачуваних проявів, Іваничівська райрада пропонує розв’язати проблему шляхом невідкладного внесення змін до чинного законодавства.