Як працює найбільший в Західній Україні розсадник ялинок

Відтворення лісів — одна з основних напрямів лісогосподарства на Волині. У зв’язку з постійними рубками лісів необхідне насадження нових та відновлення старих видів.

На Волині функціонує один із найбільших в Україні розсадників – теплично-розсадницький комплекс Ратнівського лісомисливського господарства.

Розсадник займає площу 36 гектарів, з яких 8 займає посівне відділення, 1,8 — тепличне господарство, 17,72 — плантації новорічних ялинок. Також на території розсадника функціонують шкільне, маточне та відділення для живцювання.

Гордістю розсадника є 29 теплиць, де вирощують основні лісоутворюючі породи — сосну, дуб, березу, вільху, чагарникові породи та декоративні дерева.

До речі, в 2012 році в комплексі провели модернізацію поливної системи. На це виділили півмільйона гривень. Тепер вода набирається в бочку, після чого потрапляє у басейн. Там вона відстоюється і набирається необхідної температури. Як запевнюють фахівці, поливати холодною водою рослини не можна. До кожної теплиці проведений окремо важіль, що дозволяє поливати рослини в залежності від необхідності споживання води.

Територія розсадника облагороджена: є урни для сміття, кущі та трава підстрижені, усі теплиці та культури, що ростуть під відкритим небом, мають таблички з роз’ясненням, яка рослина представлена.

Безперечно догляд за рослинами — це кропітка робота. Люди, що займаються лісовідновленням та лісорозведення кажуть, що основне це любити свою роботу. Чоловіки ставляться до розведення рослин як до дітей — усю увагу та піклування приділяють їм цілодобово.