На Волині хочуть посилити контроль за заготівлею деревини

Документ, що регламентує дії лісокористувачів та посилює контроль за їхньою діяльність, підписав голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Розпорядження «Про впровадження електронного обліку деревини всіма постійними лісокористувачами у Волинській області» за № 282 датоване 17 червня 2016 року, – повідомили у відділі інформаційної політики Волинської ОДА.

Відтак розпорядженням пропоновано врегулювати відповідне питання у нормативно-правовому полі. Зокрема – всім постійним лісокористувачам Волинської області в обов’язковому порядку вносити до системи електронного обліку деревини інформацію про деревину, яка планується у рубку; дозвільні документи, на підставі яких здійснюється заготівля деревини; кількісні та якісні характеристики деревини, її призначення; походження деревини та часові показники; договори, укладені з метою реалізації деревини, а також місця завантаження та пункти призначення реалізованої деревини; транспортний засіб, яким здійснюється транспортування деревини з лісосік до місць складування, переробки чи до кінцевого споживача або експортера.

Окрім того, Волинській митниці ДФС, Державній фіскальній службі України в області, Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства з дотриманням вимог чинного законодавства під час митного оформлення документів на експорт рекомендовано «керуватися вимогами тимчасової інструкції з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України, затвердженої наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27 червня 2012 року № 202».

Також волиняни ініціюватимуть перед керівництвом держави вирішення питання на рівні столиці. Тож, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації невдовзі підготує звернення голови обласної державної адміністрації до Прем’єр-міністра України про необхідність затвердження «Положення про єдину державну систему електронного обліку деревини».

Загалом же мета видачі розпорядження «Про впровадження електронного обліку деревини всіма постійними лісокористувачами у Волинській області» – відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації  врегулювати облік і напрацювати чіткий механізм контролю за використанням деревини, недопущенням її тіньового обліку, згідно з «Концепцією створення єдиної державної системи електронного обліку деревини», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 року № 1090-р.

Щоб ознайомитися з документом, натисніть сюди: Розпорядження № 282 «Про впровадження електронного обліку деревини всіма постійними лісокористувачами у Волинській області».