Луцька молодь провела ніч у тюрмі

Пам’ять розстріляних у 1941-ому році в’язнів Луцької тюрми вшанували театралізованим дійством.

Організатори заходу – ВМГО «Національний Альянс» – запросили учасників до однієї із камер колишньої тюрми, у якій ті повинні були провести ніч у середу, 22 червня, – повідомляє Громадське.Волинь.

Реконструкція подій 75-річної давнини передбачала поділ учасників на «в’язнів» та солдатів НКВС.  «В’язнів» по черзі виводили на допити, морили голодом і не давали води.

«Ми хочемо, аби учасники акції перейнялися атмосферою, відчули на собі, як це бути ув’язненими, пережили та повністю усвідомили трагедію тих подій» – йшлося у анонсі заходу.

Окрім реконструкції, організатори показали документальні фільми про радянські репресії на Україні, а також зачитували мемуари очевидців та учасників подій.

«Це і молоді хлопці та дівчата, люди, які зовсім не відчули свого життя. Люди, які не бачили того життя.  І всі вони стали жертвами режиму, який втікав. Це все (про захід –авт.) – інсценізація. Справжнє життя – воно набагато складніше. І справжні НКВДисти не були б такими добрими, як наші»,  – каже член ВМГО «Національний Альянс»  Максим Каширець.