Скорботний день у Луцьку: фото

У Луцьку протягом першої половини дня відбулися заходи, під час яких вшановували жертв Другої світової війни та людей, яких у 1941 році розстріляли в Луцькій тюрмі.

Аби вшанувати пам’ять полеглих 23 червня на меморіальний комплекс “Вічна Слава” прийшли чиновники, представники установ, громадських організацій, ветерани та громадськість міста, – повідомили у прес-службі міської ради.

Священослужителі УПЦ КП відслужили панахиду.

Опісля в знак вічної пам’яті за загиблими представники влади та громадськість міста поклали квіти до пам’ятного знаку “Поранений солдат”.

Крім того, за участю чиновників, представників громадських та політичних організацій, небайдужих громадян відбулися заходи у зв’язку з черговою річницею розстрілу в’язнів у Луцькій тюрмі.

Розпочалися вони скорботною ходою від Свято-Троїцького кафедрального собору до Замкової площі. На території колишньої Луцької тюрми священнослужителі УПЦ КП на чолі з Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відправили панахиду за жертвами розстрілу.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятних знаків Жертвам політичних репресій, до місця розстрілу та до Хреста біля монастиря.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев подякував усім, хто прийшов вшанувати пам’ять розстріляних в’язнів тюрми. “22 червня нацистські війська ступили на територію України. А уже наступного дня радянська влада почала розстрілювати лучан та волинян, справжніх патріотів своєї країни. Тому важливо пам’ятати про такі страшні сторінки нашої історії і намагатися робити все, аби таке не повторювалось”, – наголосив він.

На завершення учасники заходу спільно виконали Державний Гімн України.