Розповіли, як «перекроять» луцький бюджет

До бюджету Луцька внесуть ряд фінансових змін у зв’язку з збільшенням субвенції із обласного бюджету та зекономленими на інших статтях коштах.

Про це йшлося 23 червня під час засідання бюджетної комісії Луцькради.

Таким чином, бюджет міста зазнає деяких змін. Зокрема, збільшили субвенцію з обласного бюджету – 11, 4 мільйона гривень виділили для лікарень на гемодіаліз, 150 тисяч – на оздоровлення дітей та 398 тисяч – на закупівлю підручників. 50 тисяч з обласного бюджету «перекинуть» для облаштування зовнішнього освітлення для КП «Ласка». Субвенцію обсягом 25 тисяч гривень з обласного бюджету спрямують на тверде паливо, на субсидії та пільги «перерахували 4300.

У міському бюджеті перерозподілять видатки по пільгах та субсидіях – збільшити видатки на субсидії та зменшити на пільги, оскільки значна частина отримує і те, і інше. Проте коштів на субсидії не вистачає, тому можуть зростати борги перед надавачами послуг.

По департаменту ЖКГ 3000 гривень на оплату газу, використаного на вогонь на Меморіалі

Для управління освіти при плануванні видатків на харчування дітей. На сьогодні врахували, що дітей учасників АТО забезпечують безкоштовним харчуванням на період мобілізації та відрядження, тож запланована на початку року кількість дітей зменшена. Враховуючи карантин, який був у навчальних закладах, теж вдалося зекономити гроші – їх спрямують на забезпечення третьої зміни дітей у таборі «Ровесник».

Додатково на ремонти та закупівлю меблів у дошкільні навчальні заклади №1, 6 та 28 спрямують 370 тисяч гривень. Окрім того, 80 тисяч дадуть на закупівлю спортивної форми для занять у школах для дітей-сиріт. Ще 705 тисяч з міського бюджету витратять на закупівлю підручників (разом із 398 тисяч з обласного – 1, 4 мільйона) для класів, які навчатимуться за новою програмою. 60 тисяч гривень на ремонт необхідно на ремонт вікон у гімназії №4,а 1800 гривень заплатять за документацію управління освіти.

У 75 тисяч гривень обійшлася фан-зона Євро 2016 у центрі міста, ще 20850 виділять на ремонт автомобілів управління патрульної поліції. 14770 гривень спрямують на виготовлення інформаційних буклетів від управління ЖКГ.

Додатково планують виділити кошти на На «Поліське літо з фольклором» та фестиваль кримсько-татарської культури. Ще 75 тисяч гривень виділять для «Спартака».

Водночас депутати бюджетної комісії не підтримали пропозиції проголосувати щодо виділення 200 тисяч гривень на розробку стратегічного плану розвитку міста. Засумнівалися депутати й у доцільності виділення 130 тисяч гривень через управління освіти на загальноукраїнську програму зі створення бази вчителів та вихователів закладів освіти. Ще 35 тисяч депутати вирішили поки не давати на закупівлю трави для КП «Спорт для всіх» про що росив член комісії Микола Дендіберін.