«Устилуг» призупиняв роботу через блокаду

На Устилузі митники не пускають автомобілі з однотипним товаром на Україну. Через це призупинена робота митно-пропускного пункту, черги зростають.

Про це повідомляє Буг.

На пропускному пункті «Устилуг» митники затримали декілька автомобілів, котрі везли тканину в Україну. Провівши кілька годин в очікуванні, що їх пропустять на територію України, люди вийшли майже до межової лінії пункту та перекрили рух транспорту із польської сторони.

Пані Галина розповіла, що вони своєю автівкою та ще кілька водіїв везли на Україну тканину. За її словами, все в межах норми та закону. Проте митники їх затримали та вимагали сказати, звідки товар і для кого везуть. Тобто суть проблеми в так званій “перекидці товару” через державний кордон.

На самому митному пункті журналістам вдалось поспілкуватись із людьми, які вийшли до прикордонного пропуску та закрили рух транспорту з польської сторони. Так, жінки розповіли, що митники затримали 27 автомобілів з однотипним товаром (тканиною) та не відпускають, вимагаючи сказати, для кого везуть крам. В свій захист стверджують, що везуть все у встановлених межах (50 кілограмів на людину і не більше 350 євро).

З іншої сторони, через порушення порядку на митно-пропускному пункті був закритий в’їзд на митницю. Біля брами зібралося понад 50 автомобілів, а також біля 300 в межах сервісної зони. Як розповіли чоловіки, за 4 години автівки не зрушили з місця.

Тож дії громадян, які перешкоджають руху транспорту, розцінили як протиправні та викликали поліцію. Проте, це не вирішило ситуації.

Близько 19.00 години прикордонники, щоб стабілізувати ситуацію, дозволили пішки перейти на українську сторону. Зокрема це рішення викликане тим, що на пункті пропуску “застряг” автобус. Ще один автобус прямує із України до Польщі та також чекає, коли вирішиться ситуація.