На кордон їдуть перші новобранці Луцького загону

Більше сотні волинян, серед яких чимало – з вищою освітою, йдуть цього року на строкову службу до Луцького прикордонного загону.

Про це пише Оксана Бубенщикова на шпальтах Волинської газети.

Перші 17 солдатів із понад ста, які пройшли підготовку в навчальному центрі ДПСУ, незабаром стануть на варту кордону у ВПС «Грабове», що в Любомльському районі.

Призваний 22-річний Віталій Цимощук розповів, що підштовхнуло хлопців лишити сім’ю, роботу, мирне життя та вдягнути військову форму.

«Що втікати від повістки не буду, вирішив для себе давно. І хоча мав стабільну роботу, відразу з’явився на виклик до військкомату. На вибір мені пропонували морську піхоту, Нацгвардію та Державну прикордонну службу. Рідні та друзі порадили: записуйся в ДПСУ. Бо охорона державних рубежів – це завжди було престижно, за жорстким відбором туди потрапляли тільки розумні та відповідальні. Ось так я опинився у Луцькому прикордонному загоні», – каже він.

Його товариш, 24-річний Орест Нестерчук погодився на строкову службу в лавах ДПСУ, перед тим здобувши диплом про вищу освіту міжнародного зразка.

«Так, я чотири з половиною роки навчався у місті Бидгощ, що в Республіці Польща. Там здобув фах для роботи у сфері телекомунікацій. Тривалий час працював за спеціальністю. Та коли Україна покликала, вирішив так само, як тисячі моїх співвітчизників, виконати свій громадянський обов’язок. А оскільки Державна прикордонна служба завжди викликала в мене повагу, то одягнув саме зеленого кашкета», – сказав Нестерчук.

Перші навики несення варти на державних рубежах хлопці отримали під час місячного перебування в «Оршанці» – навчальному центрі, що віднедавна носить ім’я генерал-майора Ігоря Момота, загиблого в зоні АТО.

Найтяжче, зізнаються хлопці,  було звикнути до щільного режиму та фізичних навантажень. Утім, хто за тиждень, хто за два – адаптувалися. А от найцікавішими, кажуть, виявилися заняття зі слідознавства. Бо хоча чимало строковиків – вихідці із сільської місцевості, втім навіть вони не знали, скільки інформації може «ховати» трава, як «читати» сліди звірів та птахів, завдяки чому виявляти контрабандистів.