Луцьк: розповіли, скільки крадуть на квитках у депо

У луцьких тролейбусах просять встановити систему електронних квитків – таким чином вдасться зекономити 150-180 тисяч гривень, на місяць, які наразі просто розкрадають.

Про це повідомили 23 червня під час засідання бюджетної комісії.

За словами заступника міського голови Сергія Григоренка, зараз розкрадають 150-180 тисяч гривень за місяць, це орієнтовно 5-6 тисяч за день. Тож є доцільність у введенні пластикових карток – це дасть можливість встановити кількість поїздок для пільговиків, контролювати пасажиропотоки та максимально вивести з обігу готівку.

Разом із введенням квитка необхідне й встановлення системи GPS-трекерів та валідаторів, вартість яких становитиме 3,4 мільйона гривень. За його словами, це нововведення окупиться за 2 роки, адже вдасться й краще продумати маршрути, користуючись показниками піку перевезень.

Для прикладу Григоренко розповів про досвід Тернополя, де вже діє подібна система.

«Ця система дозволятиме нам отримувати авансові кошти від наших користувачів», – зазначив представник місцевого підприємства.

Водночас Сергій Григоренко зазначив, що отримав «відверто знущальницький» лист від заступника міністра інфраструктури. У ньому йдеться, що коштів на компенсацію проїзду пільговиків у держбюджеті немає.

За словами Григоренка, немає й правил гри – півроку минуло, а міста і досі не знають, де брати чи шукати кошти. Якщо не припиниться така ситуація, то, припускає заступник мера, доведеться подати у суд на державу, встановивши відповідачем Кабмін.