Локачі: шахрай видурив у інваліда 60 тисяч

Шахрай із Луцька під приводом продажу спеціалізованого автомобіля видурив у неповносправного волинянина 60 тисяч гривень.

Про це пише Руслана Татарин на шпальтах видання Вісник і К.

Георгій Мартинюк із села Бубнів Локачинського району з дитинства пересувається на інвалідному візку. Його віконцем у світ є старенька іномарка, яку сам переробив на ручне управління. Тож коли юнаку запропонували комфортабельний мінівен з дистанційним керуванням, обладнаний спеціально для людей з обмеженими фізичними можливостями, одразу загорівся його придбати.

Хлопець захопився ідеєю придбати «Фіат Скудо», який пригнали з Данії. Рідні підтримали його. Продавав машину 36-річний лучанин Сергій – кум доброго знайомого, тож причин не довіряти йому не було. Сторгувались і в ціні – 94 тисячі гривень.

Такої суми у родини не було, тож батьки вирішили взяти кредит

«Як побачив цього «Фіата», одразу подумав, скільком хворим, таким, як я, він би допоміг у пересуванні. Вже уявляв, кого возитиму. Але не так сталося…» – гірко зітхає юнак.

Отож, коли ціну узгодили, продавцю почали виплачувати гроші частинами. Загалом віддали 59 тисяч гривень. Решту домовилися доплатити пізніше. А 12 липня 2013 року в Горохівському МРЕВ оформили всі документи й Георгій Мартинюк офіційно став власником «Фіата Скудо». Сергій лишився дооформляти папери і сказав, щоб хлопець повертався у село.

«Я хотів дочекатися техпаспорта, забрати машину і їхати додому. Але Сергій наполягав, що то буде довго і чим, мовляв, він потім добереться до Луцька, як я заберу мінівен. «Завтра пригониш машину без проблем», – пообіцяв. У мене й свідки цієї розмови є. Я повірив. А наступного дня він був зайнятий, потім знову часу не мав. Вигадував різні відмовки, а згодом перестав виходити на зв’язок», – каже жертва шахрая.

Обдурені люди звернулися по допомогу до правоохоронців. Але за три роки розслідування – жодних конкретних результатів. Хоча відомі і прізвище, й адреса проживання шахрая. За цей час справа про шахрайство перекочувала з Локачинського РВ УМВС у Горохівський відділ поліції ГУНП у Волинській області. Щоб дізнатися, чому так довго тягнеться справа, якщо відомо прізвище та імя кривдника, журналісти звернулися до слідчої Горохівського відділу поліції Олени Літковець. Проте вона відмовляється від будь-яких коментарів, посилаючись на таємницю досудового розслідування.