Ковель: мати бійця проти встановлення пам’ятника атошникам біля кафе

Батьки військових проти встановлення пам’ятника «Борцям за волю України» біля кафе у Ковелі.

Про це інформує Про Ковель.

На 10 сесій Ковельської міської ради депутати погодилися на чергове оголошення замовленого конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника «Борцям за волю України»,  який би відповідав високим художньо-мистецьким вимогам. Відповідно, ідею директора місцевої дитячої художньої школи Олени Цьомик, яка перемогла  у попередньому конкурсі у жовтень 2014 року, відхилили.

За словами головного архітектора Ковеля Людмили Мурай , запропонована робота – занадто дорога, однак про зміну місяця розташування пам’ятника тоді не йшлося. Адже, як відомо, ще на початку 2014 року відбулися громадські слухання щодо визначення місця встановлення монумента, де більшість підтримала пропозицію спорудити його там, де встановлений пам’ятний знак «Борцям за волю і незалежність України», а саме на бульварі Лесі Українки, біля кафе «Казка».

Однак згодом батьки та рідні демобілізованих, а також загиблих загиблих військових, виступили категорично проти встановлення пам’ятника поряд зі спорудою громадського харчування. Підтримали цю пропозицію громадські й активісти. Обговорювали це питання  також і на засіданні новоствореної  Громадської ради при Ковельській міській раді, окрім того подібні звернення надходять на адресу  районної адміністрації.

 Про свою принципову позицію сьогодні заявила мати бійця АТО ковельчанка Надія Тарасюк. Вона звернулася до депутата міської ради від фракції «УКРОП» Галини Стасюк із проханням озвучити її заяву на засіданні сесії.

В ній жінка просить встановити пам’ятник «Борцям за волю України» подалі від розважальних закладів.