ОСББ vs «Волиньгаз»: лучанам радять не погоджуватися на загальнобудинкові лічильники

У Луцьку керівники ОСББ закликають містян не погоджуватися на встановлення загальнобудинкових лічильників на газ.

За словами голови правління асоціації ОСББ “Лучани” Юлії Саботюк, цю послугу пропонує ПАТ “Волиньгаз”, але вона не виправдовує себе, бо не гарантує економії. Пояснює голова правління це тим, що незрозуміло за яким алгоритмом відбувається розподіл використаних кубів газу.

“По-перше, не рідко, коли люди здають квартири квартирантам, яких може бути четверо осіб, а квартира зареєстрована тільки на одного власника… По-друге, кожна сім’я по різному варить їсти і використовує плитку для приготування їжі за різними методами”, – розповідає жінка.

До речі, в законодавстві прописано, що газопостачальна організація зобов’язана лічильники встановлювати за власний кошт в квартирах та приватних будинках. Тому будинковий лічильник це порушення законодавства.

Члени ОСББ вважають, що від них вимагають подвійну оплату за ту саму послугу. Мовляв, у тарифний газ закладено послугу на встановлення лічильників.

Отож, члени ОСББ написали листи до “Волиньгазу” про встановлення лічильників у кожній квартирі окремо, а не загальнобудинкових. Розповідають, що така ситуація не тільки в Луцьку, але й по всій Україні.

До слова, є також проблема авансових платежів. Саботюк розповідає, що “Волиньгаз” розіслав заявки приєднання, де без вибору для людей уже стояла галочка “за” поряд з рядком про зобов’язання платити наперед. Тому люди, які піддавали згоду на авансові платежі, потрапили у своєрідні пастку.

“Хто не розбирався, то відразу підписав. А ті хто розібрався телефонували і ми почали працювати із цією проблемою”, – обурюється голова правління.