Волинському «кіборгу» збирають гроші на лікування

Волинянину Андрію Луцику, який захищав Україну в складі 80-ї бригади, потрібна допомога на лікування.

Про це в Facebook пише волонтер Наталія Соколова.

Гроші потрібно надсилати на картку “Приватбанку” № 5168 7572 6871 6919 (дружина бійця Луцик Наталія Миколаївна).

Також Наталія Соколова розповіла на що потрібна допомога.

“Вчора в Національному інституті хірургії та трансплантології ім.О.О. Шалімова в Києві бійцю 80-ї бригади, обмороженому Кіборгу з Донецького аеропорту, Луцику Андрію Миколайовичу з Ковеля зробили чергову (вже 4-ту операцію). На цей раз робили пересадку клітин косного мозку. Взявся за Андрія лікар-хірург Барна і.Є., який спеціалізується саме на судинній хірургії та хворобі Рейно… Новаційним методом пересадки клітин косного мозку лікарі та судинні хірурги вирішили спробувати простимулювати рост нових судин в кінцівках. Трагічно, але останні дослідження та чисельні консиліуми остаточно довели… що більшість ушкодженних артерій і судин в кінцівках рук вже не відновити((“, – пише вона.

“Зроблені у Львові професором Кобзою операції по розблокуванню судин, видалення ребер (восени 2015 року), на які ми так надіялися, НЕ ДАЛИ ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ!( Попереду в нашого Героя ще як мінімум ще 2 операції. За кінцівки Андрія сьогодні боряться разом найкращі лікарі клініки Шалімова (працюють по судинах) та інститута нейрохірургії Ромоданова (по нервовим закінченням – в ліву руку бійця вживлено в лютому 2016 року електростимулятор, який застосовується щоденно). Вже 2-й рік по лікарням(“, – розповідає вона.

“Андрій інвалід війни – має пенсію на сьогодні 3 100 грн… За 2 тижні, що він був на обстеженні та підготовці до операції вже витрачено біля 9 000 грн із відкладених попередньо на лікування коштів. Треба віддати належне медикам Шалімова, а особливо хірургу Івану Барні – безоплатно проведені консиліуми та операція, високовартісні обстеження та аналізи, також безоплатно надано палату та харчування. Ми оплачуємо лише ліки та розхідники! Та це все одно шалені суми!!((. Крапельниця в день обходиться мінімум 1 000 грн.. Андрій дуже переживає, БО ГРОШЕЙ ВЖЕ НЕМАЄ((. Адже мова йде про його нормальне майбутнє.. Ліки треба купувати щоденно, і треба готуватися до нової операції..”, – додала Соколова.

Вона розповіла, що Андрій Луцик – воїн 80-ої бригади, доброволець, отримав важкі обмороження рік тому в Донецькому аеропорту. Внаслідок обмороження в нашого Героя руки і ноги втратили чутливість та частково рухливість. Андрію діагностували хворобу Рейна, він переніс 2 операції по розблокуванню судин та видаленню ребер в декілька етапів. Ліва рука після операції (в вересні 2015р) так і не почала функціонувати. На 3-й операції в ліву руку вживили електростимулятор.

Андрію Луцику – 38 років. Виховує 2 дітей, хлопці (12 і 14 років), дружина працює в дитячому садочку. Пішов на війну добровольцем 27 серпня минулого року у 80-ту бригаду (3 батальйон).Пройшов Ласточкино, Піски, Водяне. З 27 грудня по 27 січня захисник Донецького аеропорту.

Опісля Наталія Соколова емоційно дописала:

P.S. ГНІВНО ХОЧУ СПИТАТИ!!!…. СКІЛЬКИ МИ ЩЕ БУДЕМО ЗБИРАТИ ГРОШІ НА НАШИХ СКАЛІЧЕНИХ ВОЇНІВ?? АДЖЕ АНДРІЙ, ЯК І ІНШІ ІНВАЛІДИ ВІЙНИ МАЄ ПРАВО НА БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ!!! Є відповідна постанова КМУ((, яка на сьогодні не працює, бо немає фінансування((!!! перевірила – це правда((. ЧОМУ ХЛОПЦІ, ЯКІ ВІДДАЛИ СВІЄ ЗДОРОВ”Я, ЗАХИЩАЮЧИ ДЕРЖАВУ, МАЮТЬ ПЕРЕЖИВАТИ ЧИМ ПЛАТИТИ ЗА ЛІКУВАННЯ???!!!((( .

АДЖЕ, згідно Постанови КМУ від 17.08.1998 р. No 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» передбачено безоплатний або пільговий відпуск ліків за рецептами у разі амбулаторного лікування та визначає категорії населення, які мають право на такі пільги, та категорії захворювань, на які поширюються такі пільги.

До однієї з груп населення, якій у разі амбулаторного лікування лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно, належать особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Перелік захворювань, за наявності яких надаються лікарські засоби, визначений постановою КМУ від 05.09.1996 р. No 1071. Для безоплатного отримання лікарських засобів необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи і пред’явити «Посвідчення інваліда війни» та відповідний рецепт лікаря.

Якщо особа обслуговується у відомчому медичному закладі, то отримати ліки можна в аптеках, закріплених за таким закладом.