У Луцьку планують модернізувати бюджетні заклади на майже 20 мільйонів

У рамках фінансування інвестиційного проекту Луцьк може залучити 10 мільйонів гривень кредитних коштів НЕФКО, які спрямують на теплову модернізацію восьми бюджетних закладів.

Про це повідомили 22 червня під час засідання постійної комісії з питань підприємництва.

Зокрема, кошти планують спрямувати на модернізацію восьми бюджетних закладів – дошкільних навчальних закладів № 4, 13, 27, 31, гімназії №21, шкіл № 1, 16 та Палацу учнівської молоді.

У рамках втілення проекту планують встановити індивідуальні теплові пункти, заміну вікон, утеплення, заміна внутрішніх мереж теплопостачання, модернізація освітлення, утеплення дахів тощо. На роботи залучать близько 20-ти мільйонів гривень.

Десять з них – кредит від НЕФКО, два на умовах співфінансування має виділити власне міська рада. Ще 250 тисяч євро у разі отримання кредиту надійдуть від організації ESP безповоротно. Кредит розрахований на ставку 3% річних, і, за словами першого заступника міського голови Тараса Яковлева, це дуже вигідна пропозиція.

Яковлев каже, що кредит вдасться повернути за кошти, які будуть зекономлені закладами після модернізації. Заклади вибирали, аналізуючи показники енергоефективності за останні кілька років. Розробили техніко-економічне обгрунтування та обрали 8 закладів.

Основні роботи мають виконати до початку навчального року, орієнтовно до 15 серпня. Інші роботи завершать до початку опалювального сезону.