Лучани зможуть розпоряджатися бюджетними грошима

Постійна комісія Луцькради з питань підприємництва і торгівлі підтримала положення «Про громадський бюджет (бюджет участі) у місті Луцьку», згідно з яким лучани зможуть розподіляти 1% коштів від бюджету загального фонду.

Це сталося 22 червня під час засідання комісії.

Секретар міськради Юлія Вусенко нагадала, що вчора відбувся круглий стіл, де положення обговорили спільно із громадськими активістами. За її словами, практика із громадськими бюджетами діє у багатьох містах сусідньої Польщі. В Україні ряд міст також  зрозуміли важливість такої ініціативи – недавно їх затвердили Тернопіль, Чернігів та Суми.

Посадовець переконана, що громадський бюджет має залучити громаду до справжньої реалізації запитів та можливостей.

«Це іспит влади на реалізацію справжньої децентралізації», – сказала Вусенко.

Вона вважає, що аби запобігти фальсифікаціям треба запровадити  голосування шляхом ID-банкінгу через смс-підтвердження через номер телефону та паперове голосування у ЦНАПІ для тих, хто не користується інтернетом.

Члени комісії звернули увагу на подібність до громадських ініціатив. Проте проекти громадського  бюджету будуть більшими, майже інфраструктурними проектами.

Серед пропозицій членів комісії було збільшення терміну голосування до трьох місяців та завершення не пізніше кінця жовтня та опрацювання методів голосування.  У підсумку члени комісії підтримали ініціативу.