Маневичі: кандидати попіарились на святі від селищної ради

У Маневичах під час святкування Дня селища попіарилися відразу чотири кандидати у нардепи по 23-му мажоритарному округу.

Про це повідомляє громадянська мережа «Опора».

Після вітальних слів від голови Маневицької селищної ради Олександра Гаврилюка та очільника РДА Андрія Линдюка, на сцену вийшли кандидати: Олександр Пирожик («Свобода»), Сергій Була (Радикальна партія Олега Ляшка) та Юрій Кулачек. Усі троє зі сцени привітали маневиччан зі святом, а двоє останніх ще й назвались кандидатами.

Крім того, під час свята усі троє разом зі своїми агітаторами розповсюджували друковані агітаційні матеріали. Уся агітація містила інформацію про замовника, установу, що здійснила друк, тираж та відповідальну за друк особу

«Свято організувала селищна рада. Свято проводилося не з метою представлення кандидатів, а це свято селища. Я був категорично проти, щоб представляли кандидатів під час урочистостей, а після урочистостей вони всі мали рівні умови, щоб виступати як кандидати. Перед проведенням урочистостей кандидати підходили, просили надати їм слово. Ми їм слово надали як гостям, депутатам різних рад. Назватись кандидатами – це була їх ініціатива. Кандидати порушили своє слово, поступили непорядно», – розповів селищний голова.

Тим часом агітація під час заходів, організованих владою, заборонена.

Після урочистостей на тій же сцені з’явились банери благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», заступником керівника якого є кандидат у народні депутати України у 23-му виборчому окрузі Ірина Констанкевич («УКРОП»).

Під час заходу зі сцени неодноразово звучав наступний текст: «Допомога та зміни в гуманітарній сфері стануть ще вагомішими в разі проходження до Верховної Ради України заступника голови правління благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірини Констанкевич. Благодійний фонд та Ірина Констанкевич вітають маневиччан зі святом Трійці, з Днем народження Маневич та днем медичного працівника».

Констанкевич неодноразово зі сцени представляли кандидатом, звучали прохання підтримати кандидата на виборах. Під час святкового концерту зі сцени виступала і сама Ірина Констанкевич.

Як розповів Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк, з Констанкевич як кандидатом селищна рада жодних договорів не укладала, погоджень на розміщення сцени не давала. Нагадаємо, що усе дійство відбувалося з ініціативи благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», у якому працює кандидат.

Згідно з законодавством, під час агітації кандидатам заборонено використовувати кошти з інших джерел, окрім виборчого фонду.