Луцьким патрульним не вистачає людей

Патрульних поліцейських із Луцька просять долучитися до охорони громадського порядку у курортній зоні, проте поки не вистачає людських ресурсів – бракує ще 50-60 патрульних. Тим не менш, планують запустити велопатрулі – управління саме шукає кошти на закупівлю екіпірування.

Про це повідомили 21 червня.

За словами начальника управління патрульної поліції Олександра Вовченка, сил батальйону вистачало на зимовий період та весну. Однак із початком курортного сезону патрульних просять допомогти забезпечувати громадський порядок й у відпочинковій зоні.

«Зараз, на даний момент, якби у нас було ще чоловік 50-60 ми могли б забезпечувати, бо вже розпочався курортний сезон на Шацьких озерах, нас просять і там допомогти охороняти громадський порядок», – розповів Вовченко.

За його словами, в Луцьку планують запустити ще особливо ефективний для охорони порядку у парках та зелених зонах велопатруль, проте поліцейські для цього мають пройти додаткові навчання. Не вистачає коштів для закупівлі велосипедів та екіпірування. Щодо інформації про додатковий набір у поліцію начальник управління повідомив, що невідомо, коли його оголосять.

«До кінця 2016 року патрульна поліція має забезпечувати абсолютно всі дороги на території України, тому думаю, що в найближчий місяць-два буде поповнення», – зазначив головний поліцейський Луцька.

Також він розповів, що у Луцьку придумали власну методику для патрульних, яка допоможе зменшити кількість крадіжок із автомобілів. Проте її поки тримають у таємниці.

«Я погодив це з департаментом. Можливо, Луцьк стане першим містом, де запровадять таке патрулювання і методика пошириться на всю Україну», – зазначив Вовченко.

За півроку роботи патрульні опрацювали понад 19 тисяч подій, 40% з яких – автопризначені, тобто виявлені патрульними самостійно. Оформили 409 ДТП без потерпілих та понад 500 адмінматеріалів, оформили 8650 матеріалів у сфері безпеки дорожнього руху, 220 протоколів на пішоходів та велосипедистів за порушення ПДР, 540 протоколів за керування атомобілем у стані алкогольного сп`яніння та 1450 за керування без необхідних документів.

Активно попрацювали патрульні й у частині організації дорожнього руху – встановлено 135 та демонтовано 35 дорожніх знаків, нанесли 42 кілометри дорожньої розмітки та розкрили 45 ДТП із втечею.