Автори книги про 51-у бригаду просять про допомогу

Автори книги про волинську бригаду, яка починала війну як 51-а, а нині переформована в 14-у просять про допомогу в журналістів Рівного та Червонограда.

Про це в Facebook пише активіст Жанна Білоцька з Володимира-Волинського.

Публікуємо її допис без змін і правок:

 

Сьогодні відбулась зустріч з одним із офіцерів бригади. У розмові він висловив думку, що історії бійців, які брали участь у боях, котрі загинули та ті, які пройшли полон, поступово відходять у минуле. Ще трохи – про них ніхто не згадає. Тому ці історії потрібно зібрати докупи і не дати забути.

Чимало у нас уже є матеріалів завдяки спільній праці з журналістами та бійцями, які відгукнулись. На жаль, не з усіма поки вдалося зустрітись. Не встигаємо фізично. Але ще є час, тож з усіма побачимось і поговоримо.

Наразі студенти педколеджу допомагають писати історію бригади, і поки бригада знаходиться у Рівному, працюємо з військовослужбовцями на місці. Дуже хотілося, щоб до проекту долучилися ще журналісти з Рівного та Червонограда. А ще величезне прохання до усіх, хто володіє інформацією про бійців, які проживають у селах або родичів загиблих, повідомити про них. Бо багато не знає про цей проект, а саме з сільської місцевості було мобілізовано чимало чоловіків, і там сьогодні залишились вдови, батьки, які втратили чоловіків та синів.

Дуже б хотілось, щоб ніхто не був забутим. І на сторінках книги залишилась пам’ять про тих, хто вижив, і тих, хто віддав своє життя за незалежність України.

Ще один момент: шукаємо тих, хто був разом з підполковником Василем Спасьоновим. Про нього дуже мало інформації. Також хотілося б, щоб відгукнулись ті, хто воював пліч о пліч з Віктором Хмелецьким, Олексієм Шепелюком. Ці офіцери немало років віддали бригаді, і заслуговують на те, щоб їхня історія мала особливе місце у книзі.

Сподіваюсь, що люди відгукнуться і нам вдасться разом написати історію бригади, яка проявила себе героїчно в усіх боях, і яка є однією з найкращих в Україні.