Депутати взялися рятувати архітектурні пам’ятки Луцька

Нині в Луцьку зареєстровано 129 пам’яток архітектори, частина з яких потребує порятунку від руйнування та зникнення з мапи міста.

Про стан і збереження архітектурних пам’яток міста 21 червня під час засідання постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту, та туризму доповідав головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Юрій Мазурик, – повідомили у прес-службі міської ради.

Велика кількість архітектурних пам’яток надає місту історичного вигляду, робить його цікавим для проживання місцевих жителів і привабливим для гостей і туристів. Однак, історичне середовище міста викликає захоплення тоді, коли його об’єкти-пам’ятки перебувають у доброму технічному стані, мають збережений автентичний вигляд і є доступними для громадян.

Що ж стосується архітектурних пам’яток Луцька, то далеко не всі вони перебувають не тільки в доброму, а й, навіть, в задовільному стані. Викликає тривогу той факт, що дві пам’ятки місцевого значення розташовані на вулицях Плитниця, 7 і Галшки Гулевичівни, 12а, тривалий час перебуваючи у приватній власності, не використовуються їх господарями і набули аварійного стану.

Через тривале невикористання й недогляд зазнає пошкоджень від природних факторів будівля колишнього Будинку офіцерів – пам’ятки місцевого значення Земельного банку на вулиці Винниченка, 8. Набувають аварійного стану балкони ще однієї пам’ятки місцевого значення – житлового будинку на проспекті Волі, 15.

Члени комісії взяли інформацію до відома та зобов’язали відділ охорони культурної спадщини до 8 липня подати членам комісії перелік заходів, які допоможуть ефективніше берегти історичну спадщину міста. Тобто підготували перелік об’єктів, які потребують реставрації першочергово, у тому числі поінформувати про стан підземелля під костелом Петра і Павла. А також подати рекомендації, які джерела фінансування можна використати для відновлення архітектурних пам’яток.