Четвертий день легкоатлетичного чемпіонату в Луцьку: результати

13458578_1082319338511711_1416087266291409146_o

Наймолодша з українок, які виконали олімпійський норматив на 800 м, 21-річня Наталія Прищепа (на фото) яскраво виграла фінальний забіг у титулованих суперниць з особистим рекордом і пробилася на Олімпійські Ігри.

На три місця на Іграх претендували як мінімум чотири спортсменки, не рахуючи тих, хто міг виконати норматив під час чемпіонату України в Луцьку, – пише XSport.

За правилами відбору, доля путівок вирішувалася в фіналі – перші два місця їдуть точно, третє – за рішенням тренерської ради. Юна Наталя Прищепа, скориставшись товкучкою фавориток за 200 м до фінішу, вийшла на зручну для атаки позицію і виграла золото, втікши від головної української зірки 800-метровки Наталки Лупу. Дівчина вразила результатом – вона поліпшила особистий рекорд більш, ніж на секунду. 1:59.08 – це восьмий кращий результат сезону в світі.

ЧИТАТИ ПРО ТРЕТІЙ ДЕНЬ ТУРНІРУ

Лупу теж гарантувала собі поїздку в Ріо другим місцем – у неї найкращий особистий результат в сезоні.Третє місце зайняла Ольга Ляхова, виграла у Анастасії Ткачук. Нормативи є і у Ляхової, і у Ткачук – причому у Ляхової вище.Напевно, цей факт вплине на рішення керівництва.

Ще одна дистанція, на якій путівку на Ігри розігрували в Луцьку – 200 м у жінок. Нормативи показали п’ять спортсменок – потрібно було визначити трьох.

ЧИТАТИ ПРО ДРУГИЙ ДЕНЬ ТУРНІРУ

Фінальний забіг впевнено виграла лідер українського жіночого спринту Наталія Погребняк. Вона єдина пробігла швидше олімпійського нормативу 23.20. Другу путівку здобула Єлизавета Бризгіна, «бронзова» естафетниця Ігор-2012 і призер чемпіонату Європи-2010 на 200 м. Бронзу виграла Марія Ремінь, але норматив колега Лізи по лондонській четвірці виконати не змогла – 23.45. П’ятою в фіналі була Наталя Строгова – у неї вже є норматив. І тепер третю учасницю Ігор на 200 м від України назве тренерська рада.

У чоловіків на 200 м виграв фаворит Сергій Смелик – він, як і Погребняк у дівчат, вибіг з нормативу 20.50. А ось срібному призеру Ігорю Бодрову до ліцензії – тобто, до нормативу – не вистачило 14 сотих секунди.

Серед інших яскравих результатів вечірньої програми останнього дня чемпіонату України – високий результат другого номера збірної в потрійному стрибку Руслани Ціхоцької. Вона багато років сиділа в тіні Ольги Саладухи, але в Луцьку Руслана показала другий результат у своїй кар’єрі і перший за останні чотири роки – 14 м 41 см. У нинішньому сезоні це навіть на сантиметр краще, ніж стрибала Саладуха.

Список українських легкоатлетів, які виконали нормативи на Олімпійські Ігри, таким чином, залишився без змін. А склад команди остаточно визначать і оголосять пізніше.