Лучанці довелося через суд відстоювати право на допомогу

Департамент соціальної політики Луцької міської ради вимагав від мешканки міста з інвалідністю другої групи повернути понад 33 тисячі гривень.

 

Жінка отримувала субсидію на часткове відшкодування витрат на оплату комунальних послуг із 2010-го року, – повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини

У січні цього року Департамент соціальної політики Луцької міської ради подав позов проти жінки з вимогою стягнути виплачену їй впродовж останніх років соціальну допомогу, яку вона отримувала для утримання малозабезпеченої сім’ї. Своє рішення структура обґрунтовує поданням недостовірної інформації про майно: жінка не вказала, що у її власності знаходиться ще й земельна ділянка для ведення господарства та житловий будинок. У січні 2016-го року Луцький міськрайонний суд Волинської області виніс постанову щодо стягнення із лучанки 33 537 гривень, 53 копійок.

Лучанка за допомогою звернулася до працівників громадської приймальні Гельсінської спілки. Юристи підготували апеляційну скаргу на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області щодо скасування цього рішення, оскільки жінка має інвалідність та не може в повному обсязі оплачувати комунальні послуги.

В результаті, Львівський апеляційний адміністративний суд задовільнив скаргу жінки і скасував постанову за позовом Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про стягнення виплаченої соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та закрив провадження у цій справі.