Вибори на 23-му: кандидат від «Самопомочі» прокоментував відмову в реєстрації

Депутат Волинської обласної ради Михайло Імберовський, який мав намір боротися за крісло нардепа на окрузі №23, прокоментував рішення ЦВК про відмову в реєстрації.

У Facebook він написав, що не оскаржуватиме рішення виборчкому, бо дня голосування залишилося менше місяця.

“Українське законодавство забороняє балотуватись до Верховної Ради тим людям, котрі здійснили разовий виїзд за кордон у приватних справах, перевищивши 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів, перебування ( за виключенням тих, хто поїхав за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування). У ЦВК порахували, що у 2012 році я десь на два тижні перевищив цей термін, коли, залишаючись громадянином України і маючи постійну реєстрацію у Луцьку, періодично виїжджав за кордон по бізнесових і особистих питаннях”, – розповів Імберовський.

“Але чи не забули при цьому наші “законники” про мільйони українців, котрі працюють та ведуть бізнес за кордоном та не вважають себе емігрантами? Адже ці люди перебувають далеко від дому не з власної примхи, а тому що, на жаль, були кинуті державою напризволяще. До прикладу, за даними статистики у 2015 році в Україні кількість працездатного населення складала близько 17,5 млн. осіб, а кількість лише трудових мігрантів з України за різними підрахунками складає від 5 до 7 млн.осіб… Переважна більшість українців за кордоном лишаються свідомими патріотами своєї землі, не втрачають зв’язку з батьківщиною і врешті решт ті кошти, які вони пересилають своїм родинам працюють на економіку України”, – написав депутат.

“Переконаний, що лише прийняття нового виборчого законодавства (на чому наполягає ПП «Об’єднання «САМОПОМІЧ») , а також грунтовний аналіз і якісно прописані норми щодо проживання і тимчасового виїзду за кордон, з врахуванням викликів сьогодення, має бути альтернативою наявним правилам гри! Я засмучений тим, що ЦВК позбавило мене можливості позмагатись за депутатський стілець у вищому законотворчому органі держави, але життя триває. Маючи повноваження депутута Волинської обласної ради я і надалі активно працюватиму на користь волинян, в тому числі і тих, які проживають на Ківерцівшині, Маневичині, Любешівщині і Камінь- Каширщині, а також вноситиму свої пропозиції колегам у ВРУ щодо напрацювання нового виборчого законодавства”, – висловився він.